Jiří Procházka prozrazuje, jakého by si přál soupeře na titulovou bitvu

Procházka

UFC prezident Dana White se před týdnem nechal slyšet, že už jsme hodně blízko potvrzení titulové bitvy pro Jiřího Procházku. Nakonec je však všechno jinak. Jamahal Hill se totiž nepříjemně zranil při basketbalu s dalšími bojovníky, takže se s ohledem na to, jak dlouho bude ze hry, rozhodl, že po vzoru BJP titul uvolní, aby mohla divize dále plynout. Jiří je tedy bez soupeře s tím, že se nabízí hned několik řešení. Jaké si přeje sám český samuraj?

Sivák stručně reaguje na kauzu kolem možného soupeře Růžičky

„Musím říct, že mě to trochu zamrzelo, protože už jsem se na tohoto soupeře začal opravdu těšit. Tak nějak jsme si s celým týmem ujasnili gameplan a všechny možnosti či varianty, které mohou nastat. Ale to je život…Věci se mění a my se musíme měnit též. Jsem zvědavý, koho tam teď posunou.

Nejsem z toho zklamaný, nejsem vůbec zklamaný… Jen jsem se trochu těšil na Jamahalův styl, fakt jsem se na něj hodně přenastavil. Teď už je to dá se říct fuk, těším se na dalšího soupeře. Kohokoliv. Nyní budu pracovat na tom, abych byl všestranný a abych byl schopný čelit jakémukoliv soupeři. O to jde. Moje představa o tom být nejlepší není jenom zápasit s určitými lidmi, ale být nejlepším zápasníkem a používat svoji mysl jakožto nejlepší bojovník světa,“ rozpovídal se Jiří Procházka pro Sport.cz o ztrátě soupeře a aktuální nejistotě, co bude vlastně dál.
Vše je samozřejmě zatím v jednání, ale nabízí se hned několik možností, jak situaci vyřešit a dopřát Jiřímu slíbenou titulovou bitvu. Jaký scénář se nejvíce líbí BJP? „Nejvíce se mi zamlouvá jít s vítězem zápasu Blachowicz vs Pereira. Oba mají zajímavé styly a jsem na to zvědavý, jak tenhle zápas dopadne. O případného vítěze tohoto zápasu bych opravdu stál.“

Na zmíněný souboj dojde už za dva týdny na turnaji UFC 291, kterému vévodí odveta Poirier vs Gaethje 2, která proběhne o BMF titul. Samozřejmě zaznívají hlasy, že by se mohl souboj Janek vs Alex koncipovat jako titulový, ale doufejme, že se tak nestane a že vítěz si „jen“ vybojuje titulovou šanci. Na druhou stranu ke však jasné, že vítěz bude potřebovat nějaký čas na odpočinek a další přípravu, čímž by se možný duel s Jiřím mohl odložit na pozdější termín. Určitým řešením je i souboj Procházka vs Ankalaev v Abu Dhabí, kde zatím UFC nemá hlavní zápas. Možností je zkrátka hned několik, tak uvidíme, jaké se nakonec vybere. Hlavní je, aby měl BJP šanci znovu bojovat o titul, který má v plánu získat a držet.
Hill a jeho oznámení, že se vzdává titulu

„Jsem tady s novinkou a hned na začátek řeknu, že to nejsou dobré zprávy. Všichni ví, že jsem čekal na termín souboje s Jiřím Procházkou, abych mohl obhajovat titul. Bohužel na tenhle zápas budeme muset čekat dál. Zranil jsem se. Utrhl jsem si achillovku. Bohužel je to jedno z těch zranění, které vyžaduje operaci a poté delší čas na rehabilitaci. Bude to asi nějakou dobu trvat.

Já jsem na začátku tohohle roku dostal šanci díky tomu, že měl někdo jiný velkou smůlu. Jiří Procházka byl šampion, ale zranil se, načež uvolnil titul, aby se mohli prosadit jiní a aby mohla divize plynout.
Já udělám to samé. Teď se musím soustředit na léčbu a na to, abych byl zase 100 %. Budu potřebovat čas, aby se mi to povedlo. Nechci se vracet jen kvůli tomu, abych se vracel. Chci být takový, jako jsem byl dřív. Musím se tedy zaměřit na to zranění. Není pro mě snadné o tomhle mluvit, ale chci být transparentní. Není pro mě lehké ten titul pouštět. Show musí jít dál. Pokusím se vrátit co nejdříve,“ oznámil Jamahal Hill na svém YouTube kanále, že je bohužel vážně zraněný a že se i v návaznosti na činy Jiřího Procházky vzdává titulu, aby o něj mohli bojovat jiní.

Už tak složitá situace v divizi se nyní ještě více zamotává. S kým tedy bude Jiří Procházka bojovat o titul a kdy? To se bude nyní jistě intenzivně řešit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *