Jiří Procházka při příležitosti výročí zisku UFC titulu posílá silný vzkaz

Procházka

Včera to byl přesně rok, co se Jiří Procházka nesmazatelně zapsal do historie bojových sportů. V krásném a hodně napínavém souboji s Gloverem Teixeirou na turnaji UFC 275 se totiž stal novým šampionem polo-těžké váhy a vůbec prvním českým UFC šampionem. Na konci minulého roku pak měla přijít odveta, kterou však překazilo zranění, v souvislosti s nímž Jiří uvolnil titul, aby mohla divize dále plynout. Díky tomu je nyní novým šampionem Jamahal Hill, který však nejspíš titul nebude držet dlouho. BJP má totiž jasný vzkaz.

Karlos Vémola se pochlubil skvělou zprávou, která se však ukázala jako nepravdivá?

„Dnes je to přesně rok od zisku titulu UFC. Od té doby jsem změnil spoustu věcí ve svém životě, ale Cesta a Vášeň k tomu být pravým Šampionem a Mistrem oboru ve mě vzplála mnohem jasněji. Za pár měsíců si titul vezmu jasně a čistě. BUDE BOJ, A BOJ JE RADOST!“ vzkázal Jiří Procházka na svém IG profilu.

Pokud by Jiří nevyšel divizi i celému vedení organizace vstříc, tak by ještě nyní nejspíš držel titul šampiona polo-těžké váhy a až teď by se jednalo o jeho odebrání a nebo blízké obhajobě. Titulové bitvy bychom se však v blízké době měli tak či tak dočkat. Sám Hill hodně tlačil na srpnový termín, ale ten Jiří ještě přeci jen nestihne.
„Je to tak,“ souhlasil Jiří Procházka v rámci nedávného stého Breakdownu s názorem, že se Hill zmínkami o srpnu snaží vyvíjet tlak. „Už to řešíme s UFC, ale nemohu úplně říkat všechny informace. Srpen je za mě ještě brzy, protože a říkám to pořád, nechci tam přijít jen zdravý do klece a jít hned zápasit. Chci přijít do klece s tím, že jsem svůj dosavadní styl rozebral a učinil jsem krok a jsem sto být o krok dál ve svém bojovém stylu, kariéře, nastavení mysli, ve všem. Když nabíráš zkušenosti a vědomosti, tak je musíš napasovat do svého stylu, ale i lidí kolem sebe.

Každým dnem máme možnost dělat kroky k tomu, abychom byli lepší verzí sebe sama. To je ta cesta. Co jiného chce člověk dělat? Na jednu stranu je třeba uznat tu dokonalost přítomného okamžiku. Na druhou stranu je však důležitá cesta hledání nonstop zlepšování a dokonalosti, která je nekonečná, ale když se pak člověk ohlédne, tak tam je to zadostiučinění.
Chci tedy jít do zápasu se svou nejlepší možnou verzí, kterou teď mohu dosáhnout. Učiním tak a pás získám touto formou.

Ať si Hill tlačí… Ten člověk by měl být vděčný. Měl by být vděčný za to, že dostal šanci. Mohl jít a vybojovat si ten pás. Je to však na každém z nich. Nebudu to úplně soudit. Já jedu to svoje a nazdar.“

Zatím to sice nebylo oficiálně potvrzeno, ale obecně se počítá s tím, že by na bitvu Hill vs Procházka mělo dojít někdy v září/říjnu, tak snad se brzy dočkáme i nějakého oficiálního oznámení.
Jak Jiří popsal známé tváře MMA světa?

Henry Cejudo

Bojový expert.

Glover Teixeira

Wow, válečník.

Jamahal Hill

Můj cíl.

Jon Jones

Šampion těžké váhy.

Magomed Ankalaev

Celkem pohyblivý na nohách. Umí hezky hrát s přední rukou. Pěkný styl, ale nevýrazný. 

Khamzat Chimaev

Můj bucket list.

(Jiří totiž během natáčení zmiňoval, že má seznam borců, se kterými by se rád v budoucnu utkal. Na vrcholu seznamu je prý nyní Jamahal Hill, ale objevují se na něm i další jména, která BJP nechtěl přibližovat. Evidentně je však mezi nimi i Vlk)

Muhammed Lawal

Velký bod v mém životě. První i druhý zápas.

Karlos Vémola

Tvrdost a síla.

Patrik Kincl

Vychytralost a technika.

Hasbulla

Postavička v MMA světě, která poutá pozornost. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *