Jiří Procházka o One Punch Manu Saitamovi, kartičkách i váze

Jiří Procházka
 

Jiří Procházka si v průběhu týdne v Praze plnil mediální povinnosti v souvislosti s nově uvedeným filmem a hlavně blížící se titulovou bitvou, na kterou dojde 11.6. na turnaji UFC 275 v Singapuru. Při této příležitosti Jirku vyzpovídal i analytik Honza Novák, který se nezaměřil jen na blížící se zápas, ale i na Matěje Peňáze, který Jiřímu pomáhal s přípravou na Reyese,  duel Blachowicz vs Rakic, který nejspíš rozhodne o dalším titulovém vyzyvateli pro vítěze souboje Teixeira vs Procházka, inspiraci v postavě One Punch Man, kartičky i dělání váhy,
Husí kůže! Bitva Teixeira vs Procházka má oficiální promo VIDEO

One Punch Man – Je to tvůj oblíbený seriál, vnímáš ho jako inspiraci a máš případně i další oblíbené seriály?

Je to tak, celkově mám hodně oblíbených seriálů zaměřeným řekněme na superhrdinskou a bojovou tématiku, mám rád i anime.

Ale One Punch Man je mezi všemi naprosto jedinečný, je to nejprostší hrdina, ať už svým chováním, nebo co se týče touhy být slavný. Prostě kašle na všechny tyhle věci, žije si svůj prostý život a přesto je největší killer.

Takže tam jsou podobnosti…

Jojo, fakt se mi líbí, jak se tam skloubí ta absolutní jednoduchost s tou největší mocí, která je.

Blíží se zápas Jan Blachowicz vs Aleksandar Rakić. Na sympatie se ptát asi nemusím, ale co od tohohle utkání očekáváš?

Já osobně hodnotím Blachowicze jako mnohem kvalitnějšího zápasníka s mnohem lepším fight IQ, ale nechci ten zápas předpovídat, ani nikoho favorizovat. Je to kvůli tomu, že nevíme, v jaké formě a hlavně s jakou motivací Blachowicz do zápasu nastoupí.

Prostě nechť zvítězí ten lepší, ať je Rakić vůči mně jaký chce, na to kašlu, prostě vždycky má vyhrát ten lepší.
 

Další otázka se týká Matěje Peňáze, který se koncem léta představí v Contender Series. Někteří lidé říkají, že je na tenhle krok ještě moc brzo. Co si o tom myslíš a jak vnímáš Matějův talent?

Matěje vnímám jako hodně talentovaného zápasníka. V tom standupu bezesporu, využíval jsem ho jako sparringa v přípravě na Reyese, s tím že má vynikající obrácený guard a využívá všech leváckých předností. Navíc z toho jeho dlouhého postoje jako nikdo jiný. A jeho šance v tomhle zápase, nevím teda jakého má soupeře…

Zatím je to tajemství, ale jsou si typologicky podobní.

Jo, fakt? Tak super, na tenhle zápas jsem hodně zvědavý a samozřejmě mu držím palce, vítězství!

Další otázka je od našeho mistra kartičkáře Radima. Kolik odhadem podepíšeš ročně kartiček a sběratelských předmětů?

Ze začátku jsem podepisoval Panini kartičky a pak jsem přijal ještě nabídku od jedné firmy ve Phoenixu, tam jsem podepisoval dalších 800-1000 kartiček. Celkově to za minulý rok mohlo být tak 3-4 tisíce podpisů.
 

Nechci, abys hodnotil konkrétní lidi, tak to vezmeme obecněji. V posledním měsíci se na domácí scéně začala víc řešit problematika extrémního shazování do váhových kategorií. Jak vnímáš tenhle “trend“ a jak vypadá závěrečný cut u tebe?

Nemám na to úplně vyhraněný názor, protože jsem se s podobným problémem osobně nepotýkal. Maximálně jak jsem dřív hodně posiloval, vyznával spíš pumpování a svaly na krásu, tak jsem musel shazovat z nějakých 105kg. Už to byl pro mě strašný problém a proto jsem si řekl, že se s tím nechci prát.

Jde jenom o to, aby si ty lidi uvědomili, že je to prostě kravina. Nepřidá jim to nějaké extra body navrch, když budou mít víc v zápase. Když se na ně ten soupeř připraví opravdu svědomitě a pořádně, tak je přejede i s vyšší váhou. Protože ta síla, dynamika a vytrvalost se dá vybudovat i přes menší objem.

A sám jsi teda měl někdy problém se splněním limitu? A kolik v posledním týdnu shazuješ poslední dobou?

Neměl. Vždycky jsem to bral od začátku svědomitě, abych podobným problémům předešel. V posledním týdnu shazuju průměrně 5-6 kilo.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *