Jiná cesta než Khabib? Makhachev plánuje přestup do jiné váhy

Makhachev

Khabib Nurmagomedov je samozřejmě považován za jednoho z nejlepších bojovníků všech dob, protože se mu velice dominantním způsobem podařilo vybudovat skóre 29:0, což už se možná nikomu nepodaří. Pokud mu však něco fanoušci vyčítají, tak to, že se doslova mučil, aby splnil limit pro souboje v lehké váze a měl pak nad soupeři výhodu. Nikdy přitom nepřemýšlel o tom, že by se zkusil přesunout do vyšší váhové kategorie, čímž by svůj odkaz a dominanci potvrdil. Zdá se však, že jeho kamarád a aktuální šampion lehké váhy Islam Makhachev to má přeci jen trochu jinak, než jeho mentor, kterého chtěli fanoušci vidět v souboji s GSP a dalšími borci z welteru, ale na to bohužel nikdy nedošlo.

Bijec Vlasto Čepo reaguje na ošklivé zranění rivala Matěje Peňáze

„Řeknu to asi takhle, možný přestup do vyšší váhové kategorie je u mě rozhodně relevantní téma. Rád bojuju a rád přijímám výzvy. Chci se měřit s těmi nejlepšími a ideálně těmi, kteří působí tak, že jsou silnější než já. Mám navíc rád velké zápasy, takže je určitě možnost, že bych se do budoucna utkal se šampionem welteru. To je zápas, o který bych měl velký zájem. V roce 2023 je však můj plán jasný. Divize totiž nabízí celou řadu možných vyzyvatelů, kterým se budu muset věnovat,“ prozradil Makhachev, že přestup do welteru v hlavě má, ale že na něj v roce 2023 nejspíš nedojde.

Islam však, na rozdíl od svého kamaráda Khabiba, neplánuje jen tak náhle skončit a naopak vyhlíží další roky kariéry, takže bude dost času na to, aby se případně posunul výš, „Rozhodně nijak nevyhlížím konec kariéry. Budu bojovat tak dlouho, dokud v sobě budu cítit oheň a chuť. Pokud se něco změní a už mě to nebude naplňovat a nepůjde mi to, tak skončím. Do té doby však budu dál makat a dřít. S každou další přípravou jsem lepší a lepší a takhle to budu držet až do samého konce.“

Klíčové tedy bude, jak nyní dopadne souboj s Volkanovskim, který nás čeká už tento víkend. Islam je samozřejmě velký favorit, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne, protože Volkanovski není jednička P4P žebříčku rozhodně jen tak pro nic za nic.
 

Makhachev podceňuje svého dalšího soupeře?

Mám tyhle situace rád,“ řekl Volkanovski v podcastu Israela Adesanyi na YouTube. „Každý říká, že jsem outsider, ale já miluji být outsiderem. To je ta výzva, být outsiderem a dokazovat pochybovačům a hejtrům, že na to máš. Nenechávám se tím opravdu rozhodit a říkám si: ‚Dobře, budu trénovat tvrději, umlčím tyhle chlápky a půjdu tam a zvítězím.‘ Díky tomu ty zápasy chci. To jsou souboje, které opravdu chci. Mám pocit, že v pérové váze jsem se snažil najít podobný zápas, ale pak přišla tahle nabídka a to je to, co jsem chtěl. Jsem rád, že jsem do toho šel, protože už teď jsem díky tomu lepší bojovník,“ prozradil Volkanovski. 

„Šel jsem o váhu výš a dělal jsem si objemovou přípravu. Říkal jsem si, že musím hodně zesílit a musíme zapracovat na obraně proti takedownům. Nyní jsem dvakrát silnější, než jsem byl. Moje obrana je prostě na jedničku. Jsem jako absolutní cihlová zeď. Když se do mě lidé snaží naběhnout, tak to cítí. Už výrazně vidí tu větší sílu, takže to člověka jen nutí přemýšlet, kam se až se dokážu dostat.“
Poté, co Makhachev získal pás lehké váhy, jako nový šampion okamžitě vyzval krále pérové váhy, čímž připravil tento superzápas a Volkanovski se domnívá, že to bylo částečně proto, že ho Makhachev považuje za snadný cíl a podceňuje ho.

„Jsem kur*a malinký. Vždycky jsem byl moc malý,“ řekl Volkanovski. „Tak to prostě je. I pérové váhy jsou vyšší než já. Ale v jeho tváři je vidět, jak si říká: ‚Tenhle chlap není moc velký.‘ Viděl jsem to na spoustě lidí. V posledních čtyřech, pěti zápasech, ale když jsem v oktagonu, jejich obličej se rychle změní. Stačí mi deset vteřin. Tehdy vidíte, jak se začnou hroutit a říkají si: ´Do prdele, do čeho jsem se to namočil?´ Přesně to se stane s Islámem, zvlášť když vypadá tak, jak vypadá. Můžu říct, že si opravdu myslí, že bude příliš silný a v tomto zápase zvítězí, ale to se plete,“ dodal Volkanovski.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *