Jenom? OKTAGON veterán dostal nabídku na Whiteovu fackovanou a prozradil výplatu

OKTAGON

Bývalý zápasník UFC a naposledy bojovník organizace OKTAGON MMA Eric Spicely (12-8) dostal nabídku, aby se zúčastnil jednoho z turnajů organizace Power Slap, která pořádá souboje ve fackované. Navíc Američan prozradil, kolik mu bylo za účast nabízeno peněz.

Vondráček se v gymu pustil do Terminátora? Vémola mu poslal ostrý vzkaz a výzvu

Bývalý zápasník UFC ve střední váze a účastník reality show The Ultimate Fighter 23, ale také zápasník organizace OKTAGON MMA, Eric Spicely dostal nabídku od fackovací organizace Dany Whitea Power Slap. V pondělí Spicely napsal na Twitter, že dostal ústní nabídku na účast ve fackovacích soubojích. Zároveň se ohradil proti odměně, která podle něj činila 2,000 dolarů za zápas a 2,000 dolarů za vítězství, což je celkem v přepočtu necelých 50 000 Kč.

V následných zprávách pro MMA Fighting Spicely upřesnil, že dohodu s organizací Power Slap odmítl a neobdržel takovou smlouvu, která by podle něj odrážela kontrakt, který měl alespoň v The Ultimate Fighter, kde zápasníci dostávali za vítězství malý příplatek. Smlouva se měla vztahovat na tři fackovací zápasy během natáčení reality show a dodal, že celková výplata pro vítěze show se pohybovala kolem 10,000 dolarů, tedy necelý čtvrt milion Kč.

Zástupce UFC, který byl dříve označen za PR kontakt Power Slap League, na žádost MMA Fighting o komentář ke Spicelyho zprávám bezprostředně neodpověděl. 

Zdravotní odborníci, bojovníci a fanoušci MMA široce kritizovali Power Slap League kvůli potenciálnímu nebezpečí pro její účastníky, kteří se při fackování nesmějí bránit. Prezident UFC Dana White, který je spoluzakladatelem Power Slap, uvedl, že organizace stanovila bezpečnost jako svoji prioritu. Odborníci tvrdí, že opakované otřesy mozku, které účastníci utrpěli, jsou traumatickým poraněním mozku, které může mít negativní dlouhodobé zdravotní následky včetně CTE.

„Nikdo vás nežádá a nenutí, abyste se na to dívali. Utrácíme peníze, abychom se ujistili, že tam máme dva zdravé lidi a řádnou lékařskou péči během zápasu i po něm,“ řekl White. „To jsou všechno věci, o kterých musíme lidi poučit, stejně jako jsme je museli poučit o smíšených bojových uměních. Ve Slapu se dávají tři až pět facek za turnaj. Bojovníci v boxu dostanou 300-400 úderů za zápas. A hádejte co: víte, jaká je moje odpověď? Když se vám to kurva nelíbí, tak se na to nedívejte! Nikdo po vás nechce, abyste se na to dívali. Aha, takže se ti to hnusí? Tak se dívejte na Hlas.“

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený UFC (@ufc)

 
 


2 komentáře na “Jenom? OKTAGON veterán dostal nabídku na Whiteovu fackovanou a prozradil výplatu”

  1. Pingback: Procházka vysvětluje, čím ho překvapil "pomalý" Glover a "ne tak silný" Hill

  2. Pingback: Napadení na jachtě?! "Posedlý" Conor McGregor má na krku další nepříjemný skandál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *