“Je pro mě čest v UFC reprezentovat ČR!” říká Jiří Procházka

Jiří Procházka

Domácí fanoušci bojových sportů samozřejmě dobře vědí, jak důležitá událost nás tento víkend čeká. Těm ostatním, kteří nemají až takový přehled, by se turnaj UFC 275 a titulový duel Glover Teixeira vs Jiří Procházka dal popsat jako takové MMA Nagano. Ještě žádný domácí zástupce se totiž nedokázal v UFC vyšplhat tak vysoko a už vůbec se nikdo ani zdaleka nepřiblížil k titulové šanci, která nyní Jiřího čeká. Pokud uspěje, tak se navždy zapíše do dějin MMA světa jako první UFC šampion z České republiky.

Oss! Karlos Vémola konečně potvrdil velkou titulovou bitvu

“Je pro mě velkou ctí reprezentovat a bojovat v UFC a navíc o titul za tak malou zemi, jako je Česká republika, kde MMA stále roste. Cením si toho posunu. Před pár lety nikdo o MMA nevěděl a teď je to u nás velice populární sport. Jsem rád, že mohu tuto zemi reprezentovat,” reagoval Jiří Procházka na dotaz, jak moc si cení toho, že reprezentuje ČR.

Novináři se samozřejmě ptali také na to, jak moc velkou výhodou je pro Jiřího to, že už má díky zápasení v Rizinu zkušenosti s Asií a jiným časovým pásmem, “Je to úplně jedno. Bojovník musí zápasit, když se před ním objeví výzva. A v ten moment je jedno, jestli je zdravý, jestli je v dobré náladě a nebo naopak špatné, musí být připravený bojovat a já to mám úplně stejně. Každý den jsem připravený.”
 

Obyčejně to bývá tak, že si bojovníci dávají mezi zápasy menší pauzu, aby byli s rodinou a aby si odpočinuli na nějaké dovolené. Jiří to však má jinak. Sice také rád cestuje a poznává nová místa, ale vždy to spojí s nějakým tréninkem. Však si stačí vzpomenout, jak po několikadenním půstu šplhal na horu, aby otestoval své limity. BJP je zkrátka kdykoliv připravený na boj a neděle ráno nebude výjimkou.

Titulovou bitvu Jiřího Procházky v UFC odvysílá stanice Premier Sport 1. Kromě přímého přenosu čeká na diváky O2 TV také exkluzivní doprovodný program. Již v pátek od 19:00 nabídne Premier Sport 2 rozhovory moderátora O2 TV Sport Davida Sobiška s Jiřím Procházkou a Makhmudem Muradovem. V sobotním studiu O2 TV Sport pak David Sobišek přivítá v roli hostů taková jména jako Karlos Vémola, Michal Martínek nebo trenér André Reinders. Studio bude mít premiéru od 20:00 hodin na stanici Premier Sport 2.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *