“Je konec!” hlásí Ngannou! Jak má koncipovanou smlouvu?

Francis Ngannou

Aktuální šampion těžké váhy UFC Francis Ngannou je ochoten být po zbytek roku 2022 mimo oktagon UFC, pokud porazí Ciryla Gana a nedokáže se dohodnout na nové smlouvě, která rapidně zvýší jeho plat a také mu umožní boxovat. To vše Ngannou prozradil pro ESPN.

Kotalík vysvětluje, jak je to ve vězení s posilováním a tréninkem

Šampion těžké váhy UFC Francis Ngannou ve čtvrtek pro ESPN řekl, že věří, že splní podmínky své současné smlouvy s UFC, když se 22. ledna na turnaji UFC 270 utká s prozatímním šampionem Cirylem Ganem. Ale také uznává, že v aktuální smlouvě je jistá klauzule, která může pozdržet jeho další kroky.

“Ne, už nebudu bojovat za 500,000 $ nebo 600,000 $,” odpověděl Ngannou na otázku, zda bude bojovat za podmínek stávající prodloužené smlouvy s UFC. “Chci říct, že je konec. Vzal jsem tento zápas s Ganem z osobních důvodu a chci se ujistit, že bez ohledu na to, že se mnou bylo špatně zacházeno, mohu prohlásit, že jsem těch osm zápasů dokončil.”

Ngannou řekl, že podepsal smlouvu s UFC v prosinci 2017 – tedy před svým prvním titulovým zápasem se Stipem Miocicem. Tento souboj se uskutečnil o měsíc později na UFC 220. Smlouva je na dobu pěti let. Řekl však, že v jeho kontraktu je “šampionská klauzule”, která uvádí, že pokud bude držet titul po vypršení smlouvy na 8 zápasů, bude smluvně vázán ještě na jeden rok nebo tři zápasy.
Francisův manažer Marquel Martin, jenž vlastní manažerskou agenturu CAA prozradil ESPN, že jednání o nové smlouvě nebyla obnovena. Martin nedávno řekl, že s vedením UFC nemluvil už šest měsíců navzdory touze uzavřít nový kontrakt. Prezident UFC Dana White konflikt zlehčoval a řekl, že je na Francisovi, zda v UFC zůstane nebo ne. “Pokud chceš být s námi, rádi bychom tě u nás měli. Pokud s námi nechceš být, nevadí. Vše je ok,” řekl White. 

UFC i box?

Francise tato slova příliš nepovzbudila. Řekl, že každá nová smlouva, kterou uzavře, musí obsahovat opci na box. On a boxerský šampion v těžké váze Tyson Fury nedávno řešili možný souboj a Furyho promotér Top Rank myšlenku crossover akce uvítal.

“Tuto diskusi vedeme více než rok a zdálo se, že s touto myšlenkou byli v pohodě,” řekl Ngannou o postoji UFC k boxu. “Když se do toho zapojí UFC, tak to získá ještě větší promo. Takže ano, chci boxovat a rád bych, aby se do toho zapojilo UFC.“ 
Jeden výsledek na UFC 270 by jistě vyjasnil situaci kolem Francise: prohra s Ganem! V tom okamžiku by se na něj vztahovalo exkluzivní období, kdy může vyjednávat pouze s UFC, které obvykle trvá 90 dní. Poté mohou přijít nabídky od ostatních organizací, které UFC může a nebo nemusí dorovnat.

“Důvod, proč jsem tady, je ten, že jsem si to zasloužil. Nikdo mi nic nedal zadarmo. Takže nevím, co bude zítra, ale jsem si jistý, že to zvládnu. Chci tento souboj vyhrát, ale pokud prohraju, je to ok. Nemyslím si, že by to vzalo něco z mojí osoby. Jako muž jsem toho dokázal hodně. I kdyby to byl konec, jen málokdo během svého života, dokáže vyprávět stejný příběh jako já. Jsem šťastný tam, kde jsem.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *