Jasný osud! Tahle skvělá UFC bitva nám byla doslova souzená

UFC

V době, kdy MMA scénou hýbaly novinky ohledně dohody mezi Francisem Ngannou a organizací PFL, se vynořil UFC prezident Dana White, který si připravil velkolepé oznámení. Potvrdil totiž hlavní kartu turnaje UFC 291, který slibuje královskou podívanou. Hlavní zápas nám byl navíc doslova souzený.

Clash of the Stars 5: „Ďábel“ Kotlár na vážení potřeboval dvě váhy

Statistika sice nuda je, ale má často hodně cenné údaje. Pojďme se tedy podívat na odvetu Poirier vs Gaethje 2 a důvody, proč je nám vlastně souzená. Oba borci totiž mají od prvního vzájemného souboje, který se stal bitvou rou 2018, sakra podobné statistiky.

Dustin Poirier od souboje s Gaethjem nastoupil do 8 zápasů, ze kterých si odnesl bilanci 6-2 s tím, že 4 výhry získal před limitem a 2 na body. Během této štace dokázal Dustin porazit Chandlera, ale prohrát se šampiony Khabibem a Oliveirou.

Jak to má Justin Gaethje? Sakra stejně. Od souboje s Poirierem totiž nastoupil do 8 zápasů, ze kterých si odnesl 6 výher a dvě prohry s tím, že dvakrát úřadoval před limitem. Podobně jako Dustin také vedl skvělou bitvu s Chandlerem, ale padl s Khabibem a Oliveirou.

Na konci července tak budeme mít možnost sledovat souboj dvou extrémně atraktivních borců, u kterých je téměř jistota, že nám nabídnou dalšího adepta na zápas roku. K tomu přidejte souboje Blachowicz vs pereira, Ferguson vs Green, Costa vs Aliskerov, Lewis vs Lima a mnohé další a máte epickou kartu.

 

Proč Gaethje na souboj kývl, i když mu BMF opasek nevoní?

„Z UFC mi zavolali a řekli: ‚Chceš 29. července bojovat s Poirierem? Na pět kol.´ A já na to: ‚Na to kašlu, nechci bojovat na pět kol, když nemusím.‘ Nemám důvod, dostanu zaplaceno stejně, ať se děje, co se děje. Takže raději budu bojovat na tři kola 19. srpna v Bostonu na turnaji UFC 292. Dá mi to další tři týdny přípravy. Za hlavní zápas mi nabídli 25 tisíc dolarů navíc, tak jsem řekl, že na to kašlu.“ 

„Za pár dní však zavolali znovu a řekli: ‚Co takhle zápas o pás BMF?´ Dohodli jsme se na výplatě a za jakých podmínek do toho půjdu.“

Stejně jako řada dalších lidí, ani Justin Gaethje zpočátku neviděl v titulu šampiona „BMF“ žádný smysl. Ale poté, co se na to podíval z obchodní stránky, mu tento titul nakonec začal dávat smysl.

„Upřímně řečeno, moje první dojmy, když o ten pás bojovali Masvidal s Diazem, byly: ‚To je ale blbost.‘ A pořád si myslím, že je to tak trochu hloupost. Nicméně fanouškům, kteří si myslí, že je to hloupost, říkám, že UFC tím dává jednomu bojovníkovi další velkou příležitost. Když zvítězí, tak může získat kousek podílu z pay-per-view. Tento pás – stejně jako prozatímní pásy – jsou na papíře šampionské pásy. V očích UFC jste prostě šampionem. A když jste šampionem v očích UFC, jste jinak placený. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *