Jasný důkaz? Očaroval Jiří Procházka UFC titul polo-těžké váhy?

UFC Procházka

Na konci minulého roku jsme byli bohužel svědky smutných zpráv. Jiří Procházka se totiž krátce před první titulovou obhajobou a zároveň odvetou s Gloverem Teixeirou ošklivě zranil, takže se po konzultaci s vedením UFC rozhodl, že titul nebude zbytečně držet, ale místo toho jej uvolní, aby mohla divize dále plynout a pokračovat. Ukazuje se však, že sám titul ví, že patří Jiřímu Procházkovi a tak dělá vše pro to, aby se k němu vrátil.

Kotalík reaguje na Růžičku a srovnávání s jeho odsouzením! Také má vzkaz pro Marhanského

„Mrzí mě to, co se týká Jamahala. Protože už jsem se na ten zápas s ním taky těšil. Začínal jsem si všechny své zbraně nastavovat přesně na jeho styl, na mindset. Zkrátka jsem se na něj už chystal. Takže mě za něj mrzí, že se takhle zrakvil. A respektuji jeho rozhodnutí o vzdání se a oceňuji to. Ale jinak to beru jako důkaz, že jsem já tím šampionem a pás jde ke mně,“ reagoval Jiří Procházka pro CNN Prima News.

Je pravda, že kolem UFC titulu šampiona polo-těžké váhy se dějí věci, na které nejsme běžně zvyklí. Souboj Blachowicz vs Ankalaev, který byl náhradou za duel Procházka vs Teixeira 2, totiž skončil málo vídanou remízou, takže opasek zůstal bez majitele. UFC tedy pohotově uspořádalo souboj Teixeira vs Hill, ze kterého Jamahal odcházel jako šampion. Vlády si však moc dlouho neužil, protože se nyní ošklivě zranil a trůnu se tak vzdal. Zkrátka se zdá, že titul jasně míří do náruče svého právoplatného majitele Jiřího Procházky, který však nyní musí vyhlížet nového soupeře.
„Znamená jediné. Ukažte mi, kdo je tam další na řadě, i když se tak nějak domnívám, kdo by to mohl být. A věřím v to, že titul jde zpátky do mých rukou.“

Jiří už se samozřejmě specificky zaměřoval právě na souboj s Hillem, což se nyní změní, „Teď budu odlétat do Thajska, kde si projedu takové své všeobecné základy bojových umění. Co se týká vytříbení postoje, wrestlingu, země, všechny tyto parametry, pořádně na tom všem zamakám. Nicméně hlavní příprava do přesnosti na něj měla začít až po návratu z Thajska. A stejně… ať už bude protivník jakýkoliv, nejde o to připravit se na konkrétního člověka, ale být připravený zvítězit nad kýmkoliv.“
Trenér a manažer Martin Karaivanov nabízí možné scénáře

„Nevěděli jsme o tom, takže je to pro nás také novinka. Začneme řešit, co a jak dál. V polo-těžké váze se naskýtá zápas Blachowicz vs Pereira (UFC 291 – 29.7.), kde budeme usilovat o to, aby ten zápas nebyl titulový. Už jen z morálního a historického hlediska, abychom o ten titul mohli bojovat první my.

Připadá tam v úvahu, že by vítěz zápasu Blachowicz vs Pereira šel s námi o titul, což by bylo asi až v listopadu. Nebo se jako další možnost nabízí Ankalaev v říjnu v Abu Dhabí. Tam zase záleží na tom, jaké má Magomed vztahy s UFC a jestli by na to kývli. 
Variant je samozřejmě více, ale nyní budeme muset čekat. Tyto tři body jsou stěžejní. Počkám, až budou mít v Americe ráno, a začneme vyjednávat. Samozřejmě velký respekt Hillovi, který se zachoval tak, jak se zachoval a titul uvolnil. Opravdu respekt,“ reagoval trenér a manažer Martin Karaivanov pro MMA Shorties a naznačil možné scénáře. Vše je zatím samozřejmě v zárodku, takže na další vývoj si budeme muset počkat.

Možností je totiž hned několik, tak uvidíme, jak to nakonec vedení UFC vymyslí. Právě zmíněné Abu Dhabí je totiž možná bez hlavního zápasu, protože Makhachev nemá soupeře (Oliveira říjen nestíhá, Volkanovski jde na menší operaci a Gaethje/Poirier spolu zápasí na konci července, kde se čeká velká a tvrdá štípaná). Duel Procházka vs Ankalaev by tedy smysl dával, ale uvidíme, jak se vše vyvine.
Hill a jeho oznámení, že se vzdává titulu

„Jsem tady s novinkou a hned na začátek řeknu, že to nejsou dobré zprávy. Všichni ví, že jsem čekal na termín souboje s Jiřím Procházkou, abych mohl obhajovat titul. Bohužel na tenhle zápas budeme muset čekat dál. Zranil jsem se. Utrhl jsem si achillovku. Bohužel je to jedno z těch zranění, které vyžaduje operaci a poté delší čas na rehabilitaci. Bude to asi nějakou dobu trvat.

Já jsem na začátku tohohle roku dostal šanci díky tomu, že měl někdo jiný velkou smůlu. Jiří Procházka byl šampion, ale zranil se, načež uvolnil titul, aby se mohli prosadit jiní a aby mohla divize plynout.
Já udělám to samé. Teď se musím soustředit na léčbu a na to, abych byl zase 100 %. Budu potřebovat čas, aby se mi to povedlo. Nechci se vracet jen kvůli tomu, abych se vracel. Chci být takový, jako jsem byl dřív. Musím se tedy zaměřit na to zranění. Není pro mě snadné o tomhle mluvit, ale chci být transparentní. Není pro mě lehké ten titul pouštět. Show musí jít dál. Pokusím se vrátit co nejdříve,“ oznámil Jamahal Hill na svém YouTube kanále, že je bohužel vážně zraněný a že se i v návaznosti na činy Jiřího Procházky vzdává titulu, aby o něj mohli bojovat jiní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *