Jan Blachowicz vysvětluje, co je klíčem k poražení Jiřího Procházky

Jan Blachowicz Jiří Procházka

Na vrcholu polo-těžké váhy je to aktuálně hodně zajímavé. Nový šampion Jiří Procházka totiž nějakou dobu zvažoval, kdo bude jeho další soupeř, a poté jasně ukázal na Brazilce Glovera Teixeiru, se kterých si chce dát odvetu, protože s výkonem v prvním souboji nebyl vůbec spokojený. Do věci se však ještě pokusí zasáhnout Jan Blachowicz, který prý s vedením UFC rovněž jedná a podle jeho slov to zatím vypadá dobře. Kdo bude tedy další titulový vyzyvatel? To se zatím neví, ale Janek každopádně vidí cestu, jak Jiřího porazit.

GSP prozradil tři jména, která by ho zajímala v případě návratu

“Mám Jiřího rád. Má hodně divoký styl a má tak trochu vlastní svět. Tak to je. Neznám ho úplně osobně, takže o něm zase nemohu říct mnoho. Znám ho díky tomu, co vidím v rozhovorech a v kleci, když zápasí. Podle toho mi přijde OK a rozhodně k němu chovám respekt. I přesto mi však dluží zápas,” rozpovídal se Jan Blachowicz v rozhovoru s Arielem Helwanim, kterému vysvětloval, že se sice s Jiřím viděl v Las Vegas, ale že nešlo o nějaké delší setkání. “Dali jsme fotku a hotovo,” vysvětlil Janek, že rozhodně nedošlo k žádnému plánovaní společného zápasu.

Jiří je známý tím, že má skutečně hodně originální styl, ale Blachowicz věří, že by na něj dokázal najít recept, “Samozřejmě má skvělý postoj a je hodně divoký. Nikdy nevíte, co vlastně udělá. Je opravdu hodně divoký. Podobný styl však nabízí celou řadu děr a mezer. Ty se dají využít a nachytat ho. Pokud bych s ním tedy zápasil a já věřím, že na to dojde, tak bych se soustředil právě na tyhle mezery, protože je jich tam opravdu hodně.”
 

V podobném duchu samozřejmě mluvil i Glover Teixeira, který rovněž zmiňoval, že tak divoký styl obsahuje celou řadu nedokonalostí, které se dají využít. Jedna věc je však o tom mluvit a druhá to skutečně udělat. Jiří totiž v kleci rozpoutá tornádo, ve kterém ztratí hlavu i ten nejzkušenější borec. Kdy naposledy se stalo, že by Glover hned několikrát přišel o dominantní pozici, kdy mohl rozjet tvrdý ground & pound? Kdy naposledy se stalo, že by nasadil těsnou submisi a nedotáhl jí a nebo naskočil unáhlenou gilotinu? A hlavně, kdy naposledy Glover klepal nasazené škrcení? Jiří vás zkrátka vtáhne do pekla, kde jde veškerá taktika stranou, protože bojujete o přežití…


 

2 komentáře na “Jan Blachowicz vysvětluje, co je klíčem k poražení Jiřího Procházky”

  1. Pingback: Pokud nevyjde Procházka, tak má Blachowicz v hlavě 2 jiná jména

  2. Pingback: IAF Streetfighter: návrat do Šestky, tři pyramidy, ceny za výkony večera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *