Jan Blachowicz v zápasech 5 vs 5? Pod jakou podmínkou?

Jan Blachowicz
Skrze jeden z předchozích článků jsme vás informovali o polském turnaji The War 3, kde došlo na souboj 10 borců 5 vs 5. Už to samo o sobě je hodně zvláštní. Velkou vlnu kritiky však vyvolal útok na bezvládného borce, který musel schytat několik zbytečných ran a následně mu ani nebyla poskytnuta okamžitá lékařská pomoc. Co na tuto “zábavu” říká bývalý UFC šampion Jan Blachowicz a pod jakou podmínkou by se něčeho podobného zúčastnil?
Šílený útok v polské organizaci, kde se utkalo hned deset bojovníků

“Vím o tom. Něco jsem zahlédl, ale blíže to nesleduji, takže k tomu asi nic moc víc neřeknu,” rozpovídal se Janek Blachowicz v posledním rozhovoru s Arielem Helwanim. “Na ulici už jsem viděl horší věci a mezi více lidmi. Jestli bych do něčeho takového šel? Možná ano, možná ne. Třeba někdy v budoucnu. Záleželo by na podmínkách. Pokud by chtěli, abych zápasil takto, tak by mi museli taky pořádně zaplatit. Musela by to být pětinásobná výplata. Zatím u nás podobné zápasy nejsou moc populární, ale uvidíme časem.”

Na zápasy, kterých se účastní 10 zápasníků současně, dohlížejí tři rozhodčí, ale i tak nestíhají kontrolovat každý z probíhajících soubojů. Na proběhnuvším turnaji The War 3, jsme však byli svědky poměrně brutálního knockoutu, kdy jeden ze zápasníků v bílém rushguardu spadl na zem a místo toho, aby od něj soupeř odešel, postavil se nad něj a začal do bezvládného bojovníka sypat další údery.
V poslední době roste popularita různých bizarních “mutací” MMA. Tato bitva byla pod pravidly Bare Knuckle MMA. Ovšem tohle už se sportem nemělo moc společného a tento útok odsuzují fanoušci po celém světě. Bojovník byl nakonec “zachráněn” jedním z rozhodčích, který ho postavil zpět na nohy, ale ostatní zápasy stále pokračují a zraněnému zápasníkovi nikdo neposkytne okamžitou pomoc. Naopak ho ještě soupeři z druhého týmu chtějí znovu napadnout, čemuž už naštěstí zabránili dva rozhodčí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *