Jan Blachowicz, který vše věděl až poslední, posílá Procházkovi vzkaz

Jiří Procházka Blachowicz

Málokdo si asi připouštěl, že by ze souboje Procházka vs Teixeira 2 mohlo sejít. Když už se mluvilo o komplikacích, tak spíš na straně Teixeiry, který už má přeci jen věk, takže je zranění mnohem pravděpodobnější. Nakonec je však všechno jinak a zraněný je Jiří Procházka, což zamíchalo vrcholem hlavní karty turnaje UFC 282, kterému nakonec vévodí titulová bitva Blachowicz vs Ankalaev.

Trenér Karaivanov přibližuje BJP zranění, uvolnění titulu i dohodu s UFC

Původně se sice čekalo, že Teixeira dostane náhradníka v podobě Blachowicze, díky čemuž bychom dostali zajímavou odvetu, ale vedení UFC nakonec rozhodlo tak, že se hlavní před-zápas povýší na hlavní zápas a že Glover bude ze startovky vyškrtnut. 

“Když se hvězdy spojí, tak zbývá jen jediné – jednat. Procházko, brzy se uzdrav, protože nás ještě čeká bitva,” vzkázal Jan Blachowicz, který má znovu šanci bojovat o titul, což si po výhře nad Rakicem tak moc přál. Polský chasník byl přitom v podstatě poslední člověk, který se o situaci dozvěděl. Jan byl totiž poslední hodiny na cestě do Las Vegas, kde měl telefon v letovém režimu, takže až po přistání zjistil, že je Procházka zraněný a že právě on dostane šanci bojovat o titul.

MMA je zkrátka pekelně nevyzpytatelné a v roce 2022 obzvlášť. Uvidíme tedy, co ještě poslední měsíc nabídne, protože jsme už letos viděli opravdu leccos.
    

Procházka má vzkaz pro fanoušky i kolegy

“Zdravím všechny. Děkuji za všechny vaše zprávy. Rád bych se tímto omluvil Gloverovi, že souboj ruším jen pár dní před jeho konáním. Takový je prostě život. Gratuluji také Ankalaevovi a Blachowiczovi k jejich titulové šanci. Já se však stále cítím jako šampion. Až budu v pořádku, tak si pro ten titul zase přijdu. Mé cíle jsou totiž mnohem vyšší a větší, než je jen titul. Budu zpátky! Děkuji za vaše zprávy. Mistrovství! Vítězství,” vzkázal Jiří Procházka se znatelným smutkem v očích.

Navzdory zklamání však Jiří nevěší hlavu a bere zranění jako součást cesty a zkoušku, se kterou se nyní musí vyrovnat. Po uzdravení se vrátí zpátky, aby si vzal titul k sobě a pokračoval na své cestě, jejímž cílem je stát se nejlepším bojovníkem na světě.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Jiří “BJP” Procházka (@jirkaprochazka)

 

Doufejme tedy, že operace a následná rehabilitace půjdou podle plánu tak, aby byl Jiří Procházka v druhé polovině příštího roku zase schopen bojovat a podávat skvělé výkony, jako tomu bylo doposud.
   

Proč o titul bojují Blachowicz a Ankalaev a ne Teixeira?

“Nabídli jsme Gloverovi zápas proti Ankalaevovi. Z nějakého důvodu však zápas nechtěl, takže jsme museli jít dál. Když už nemůžeme dostat odvetu Procházka vs Teixeira 2, tak je duel Blachowicz vs Ankalaev nejlepší možnost, protože na jedné straně je Ankalaev s nejdelší sérií výher v historii divize a na straně druhé bývalý šampion Blachowicz. Vlastně máme štěstí v neštěstí. Všechno nám to zapadlo do sebe, jak se to často stává. Ale i to je skvělý zápas a teď se hraje o titul,” vysvětlil Dna White, jak vedení postupovalo.

K celé věci se následně vyjádřil i Ariel Helwani, který celý příběh hezky doplnil. Podle jeho informací se Glover pochopitelně snažil získat odvetu s Blachowiczem, která by dávala smysl hned z několika důvodů, ale vedení tento souboj prý nechtělo a nabízelo jedině Ankalaeva. Toho Glover odmítl s tím, že se jedná o stylově naprosto odlišného soupeře, takže navrhl, že by se s ním mohl utkat v lednu v Brazílii. To však vedení rovněž zavrhlo s tím, že na prosinec potřebuje titulový zápas. Teixeirovi tedy nezbylo nic jiného než uhnout z cesty a uvolnit tak místo pro Blachowicze a Ankalaeva, kteří se utkají o právoplatný titul s tím, že Glover by mohl být další vyzyvatel.
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Philipe Lins

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *