„Jakýkoliv zápas je pro mě nemyslitelný,“ potvrzuje David Dvořák zranění

David Dvořák

David Dvořák, který do UFC vstoupil třemi výhrami v řadě, měl poslední souboj s Ercegem velice dobře rozjetý. V prvním kole se totiž dokázal prosadit a vlastně soupeře k ničemu nepustil. Ve druhém kole však přišel klíčový moment, který změnil směr zbytku zápasu. David totiž inkasoval kombinaci, na kterou Erceg po chvíli šikovně navázal kopem, který Davida trefil do zátylku a bylo zle. David sice krizovou situaci přežil, ale nakonec z toho byla další prohra na body. Následně měl potvrzený zápas o udržení v lize mistrů, ale na ten nakonec bohužel nedojde, protože zdraví dostalo jasnou prioritu.


Patrik Kincl reaguje na Vlčkovo vynášení informací z gymu a stížnosti, že byl na něj tvrdý

„Bohužel je tomu tak. Jsem zraněný a nějakou dobu už jsem kompletně mimo tréninky bojových sportů a jakýkoliv zápas je pro mě nemyslitelný.

Z 90 % procent vím všechny výsledky, ale čeká mě ještě jedna návštěva specialisty a dokud nebudeme vše na 100 % vědět, tak nebudu zveřejňovat, o co se jedná a vynášet nepodložené závěry. Vše zveřejním koncem týdne na mém YT kanálu.

Díky moc Vám všem nejvěrnějších, že mi stále zachováváte přízeň. Vaše krásné zprávy podpory mi dělají obrovskou radost a naplňují mě velikou motivací. Děkuju,“ potvrdil David Dvořák, že je bohužel zraněný a že dá do konce týdne na základě všech výsledků vědět, jak to s ním vlastně bude. Doufejme tedy, že bude David v rámci možností v pořádku, protože byste jen těžko hledali podobného srdcaře, který jde do všeho naplno a neváhá pomoct tam, kde je to třeba.

  

David vlastně „díky“ zranění odhalil dlouhodobější problém

„Byla to časovaná bomba. Zranil jsem se při tréninku a při vyšetření se zjistilo, že v tom místě byl už dlouhodobě problém. Se zraněním jsou spjaté vážné komplikace. Neohrožuje jen moji sportovní kariéru, ale i můj běžný život. Je tam obrovské riziko pro můj budoucí mimosportovní život, a to nechci ani v nejmenším dovolit. Takže teď je hlavní se dát do kupy,“ vysvětlil pro TN.cz Dvořák  

„Bojové sporty jsou úplně mimo, k těm se nemůžu teď ani přiblížit. Jedu jen rehabilitační tréninky. Přijdu na trénink a připadám si, že vůbec nic neudělám. Ale tak to musí několik týdnů zůstat a pak se uvidí. Doktoři mi v tuto chvíli nemůžou dát žádný horizont. Může se to dát do kupy za pár týdnů, nebo to pos**u a bude se to táhnout roky nebo úplné finito.

  

Popravdě mě ani názor UFC teď nezajímá. Kdyby mě propustili nebo řekli, že musím zápasit, jinak mě vyhodí… Nenechal bych se dotlačit do zápasu, abych se zhuntoval. Mně život na UFC nestojí, ale věřím, že mě příští rok nechají zápasit,“ pokračoval Dvořák.

Je naprosto pochopitelné, že dal David své zdraví na první místo. Nám nezbývá, než mu popřát hodně síly a hlavně brzké uzdravení, protože se zdá, že jsou komplikace vážné a mohly by být i dlouhodobé. Dvořák je však velký bojovník, což se jistě projeví i v souboji s problémy, které nastaly.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *