Jakub Dohnal prozrazuje, s jakým plánem jde do boje s legendou Buchingerem

Dohnal

Již příští sobotu 7.10. nás čeká další galavečer OKTAGON, který se uskuteční v Bratislavě. V hlavním zápase se představí šampion polotěžké váhy Karlos Vémola a vyzyvatel Pavol Langer. Kromě toho se v Bratislavě představí nestárnoucí bývalý šampion OKTAGONu, ale také organizací Cage Warriors a M-1 Global Ivan Buchinger. Toho vyzve Jakub Dohnal, který by rád získal zřejmě nejcennější skalp ve své kariéře.

To je skok! OKTAGON vedení prozrazuje, na jaké tržby by chtělo letos dosáhnout

Ahoj Jakube, získal jsi vytoužený zápas s legendárním slovenským zápasníkem Ivanem Buchingerem. Proč tě napadl právě on a myslíš, že tě případné vítězství může dostat k titulové šanci?

Ivan je pro mě životní zkouškou, je to největší legenda našeho MMA a já chci tenhle skalp. Chci ho porazit na plné čáře a získat si respekt lidí. Každý vyhraný zápas mě přiblíží k titulové šanci. 

V posledních zápasech jsi nastupoval v pérové váze, ale souboj s Buchingerem se uskuteční v lehké váze. Byla to tvoje nebo Ivanova podmínka, že souboj proběhne v této váze, nebo to pouze, jak se říká nějak vyplynulo?

Já jsem požádal Ivana o to, jestli si nedá zápas se mnou a řekl jsem mu, že když to vezme, tak ať si určí váhu a místo zapasu, abych mu takhle vyšel vstříc. 

Ivan Buchinger je zřejmě žebříčkově nejtěžší soupeř, se kterým se potkáš. Byla tomu speciálně podřízena příprava?

Na každého soupeře mám extrémně tvrdou přípravu, ale tímhle zápasem a speciálně touto přípravou jsem došel za hranice lidských možnosti, každý den, týden jsem překonával sám sebe. Čtyři měsíce jsem už neměl pauzu, byl jsem tréninkem doslova posedlý. 

Kde a s kým probíhal tvůj tréninkový kemp před následujícím soubojem?

Připravuji se u nás v Brně ve Swagu, Fightclubu Brno a jezdím na kempy do Ostravy za Jakubem Mullerem a také do Polska. 

Dříve jsi zmiňoval, že miluješ přípravu, ale v hlavě se neumíš správně nastavit do zápasu. Jak to máš nyní, je to věc, na které nějakým způsobem pracuješ?

Ano, pracuji na tom před každým zápasem, hledám své slabé stránky a ty se snažím vylepšit. Jsem velký detailista a nechci nechat nic náhodě, dost si vizualizuji různé situace v zápase ty špatné, ale i ty dobré. Dřív jsem hlavně nechtěl nikomu ublížit a teď chci v zápase hlavně ublížit. 

Léto jsi obětoval přípravě, chystáš se po zápase s Ivanem na zaslouženou dovolenou, popřípadě kam?

Já obětoval více než jen léto, takže ano. Určitě chci pak někam vyjet a vyčistit si hlavu a dát si detox od všeho. Mám 2-4 tréninky denně, takže jsem tělu slíbil, že když to vydrží, tak bude mít pauzu. 

Mockrát ti děkuji za rozhovor. Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?

Chtěl bych poděkovat všem, kdo za mnou stojí, kdo mi pomáhá, kdo mi fandí.. Ta podpora je až neskutečně veliká. Děkuji Vám všem!

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *