Zajímavá změna?! Jake Paul navrhuje, jak upravit UFC výplaty

Jake Paul

Bývalý youtuber a boxer Jake Paul se nyní zaměřil na to, aby “hájil” na zájmy zápasníků. V posledních týdnech toho platech v organizaci UFC řekl opravdu hodně, ale až nyní po turnaji UFC v Londýně, přišel s celkem zajímavým a konkrétním nápadem. Jak jeho schéma výplat vypadá?

Policie v akci! Masvidal a Covington se do sebe pustili v restauraci

Nikdo pořádně neví, o co Paulovi konkrétně jde, jestli se snaží naštvat prezidenta UFC, nebo mu skutčně jde o dobro a blahobyt zápasníků. Nyní je jeho cílem přimět Danu Whitea, aby bojovníkům navýšil plat v rámci bonusů na 600,000 dolarů. To by znamenalo, že na bonus dosáhne každý vítěz.

Nové schéma navržené Paulem je, že vítězové každého zápasu obdrží bonus 50,000 dolarů. To je však v rozporu s pravidly organizace UFC, která rozdává bonusy pouze těm, kteří předvedou opravdu excelentní výkon. Většinou organizace udílí čtyři bonusy ve výši 50,000 dolarů za turnaj.

Paulův nápad: Vítěz zápasu dostane bonus $50,000. To znamená $600,000 za turnaj (při 12 zápasech). UFC ročně vyprodukuje kolem 45 galavečerů a celková suma by se pohybovala okolo 27 milionů dolarů. To je cca 9,4 % ze zisku UFC za rok 2020. Pokud by si vítěz bonus nezasloužil (například nudný zápas), rozloží se $50,000 na jiný zápas, který je na kartě. Více vzrušujících soubojů, lepší platové podmínky.”

Kromě toho rodák z Ohia navrhuje, aby bojovníci UFC dostávali minimální výplatu ve výši $50,000 za zápas a dostávali 50 % ze zisku z každé karty, ale aby jim byla také zaručena dlouhodobá lékařská péče, jakmile odejdou do sportovního důchodu. Minulý týden však majitel UFC a ředitel skupiny Endevour Ari Emanuel odmítl Paulovy návrhy s argumentem, že platy nabízené jeho organizací jsou adekvátní. “Nebudu se k tomu vyjadřovat. Myslím, že si vedeme velmi dobře, pokud jde o platy bojovníků,” řekl médiím. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *