Jake Paul investuje do “UFC” a plánuje změny

Jake Paul Dana White
V posledních dnech se o platech bojovníků a obecně UFC politice mluví hlavně díky šampionovi těžké váhy Francisovi Ngannou, ale je to kontroverzní boxer Jake Paul, kdo toto téma poslední měsíce pravidelně otevírá a tlačí na UFC prezidenta Danu Whitea, aby podmínky změnil. Dokonce nabídl, že půjde na jeden zápas do UFC a utká se s Masvidalem, pokud UFC například zvedne základní plat z 12 000 dolarů na 50 000 dolarů, zavede zdravotní pojištění a tak dále. Tomu se však Dana vysmál s tím, že pokud si Jake myslí, že to zvládne lépe, tak ať si založí vlastní organizaci. Paul na to však jde jiným směrem.
Nelítostné UFC se bude soudit s Francisem Ngannou?

“Právě jsem společně se svým obchodním partnerem investoval do Endeavor ve snaze vylepšit podmínky pro bojovníky. Věříme, že Endeavor může díky zvýšení platů bojovníků a zavedení zdravotní péče dlouhodobě profitovat,” nechal se slyšet Jake Paul, že investoval do společnosti Endeavor, která je mateřskou společností UFC. Endeavor totiž v roce 2016 odkoupil 50,1 % UFC od Zuffy za neuvěřitelných 4,1 miliardy dolarů a následně při vstupu na burzu získal i zbylých 49,9 %.

“Můj partner Jake Paul se snaží změnit podmínky pro bojovníky nejen tím, že o tom mluví, ale i tím, že koná. Jde mu o zvýšení platů a zavedení odpovídající zdravotní péče. Dnes jsme k tomuto cíli učinili velký krok. UFC je v poslední době za své praktiky terčem čím dál větší kritiky. Procento, které bojovníci a bojovnice dostávají ze zisku společnosti, je hodně pod jakýmkoliv průměrem, který je v podobném průmyslu běžný.
Tento nepoměr z dlouhodobého hlediska podílníky ve společnosti spíše poškodí a situace se jen tak magicky nezmění… Věříme, že jako podílníci a investoři můžeme situaci zlepšit. Pokusíme se přesvědčit další podílníky i management, aby se věci zlepšily,” nechal se slyšet Jakeův obchodní partner Geoffrey Woo.

Zní to sice hodně zajímavě, ale uvidíme, jak to nakonec bude fungovat v praxi. Není totiž jisté, kolik přesně zmíněné duo investovalo a jakou moc tedy bude mít. To se však určitě brzy dozvíme.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *