Jaké jsou aktuální vztahy mezi OKTAGONem a KSW? Promotér promluvil!

KSW, OKTAGON

Zákulisím už dlouhodobě kolují informace o tom, že by se polská organizace KSW ráda objevila v České republice. Tak se s největší stane na začátku příštího roku. Nyní se jeden ze spolumajitelů KSW Martin Lewandowski vyjádřil, jak je to momentálně se „spoluprací“ a vztahy s českou organizací OKTAGON MMA.

Boxerský zmar? Joker v boxerském souboji v Rusku propadl!

Již před dvěma lety se oba promotéři polské organizace KSW Martin Lewandowski a Maciej Kawulski pochvalně vyjadřovali o rozšíření spolupráce s československou organizací OKTAGON MMA, což vedlo k zápasům Mateusze Legierského a Vojty Barborika v polské organizaci. V poslední době se však vztahy mezi oběma organizacemi prudce zhoršily. Spolumajitel OKTAGON MMA Ondřej Novotný v polovině srpna letošního roku prohlásil, že pokud se Martin Lewandowski a Maciej Kawulski pokusí uspořádat galavečer v České republice nebo na Slovensku, není možné, aby jeho organizace půjčila KSW nějakého zápasníka. 

V posledním vydání magazínu OKTAGON Live byl spolumajitel KSW Martin Lewandowski dotázán na vztahy s organizací OKTAGON MMA a přiznal, že skutečně došlo k velkému ochlazení. 

„Právě oni změnili směr hry,“ upozornil Lewandowski. „Podle toho, co jsem slyšel, začali zakazovat bojovníkům starty v KSW. Myslím, že někde zveřejnili, že buď my, nebo oni. Takže je to momentálně takhle. Bohužel je to špatné, protože ve chvíli, kdy nás oslovili, když byli na začátku své cesty, tak jsme je klidně mohli „držet pod botou“ a vůbec jsme nemuseli bavit. Oslovili jsme je v rámci symbolického kamarádství. Trochu vyrostli… Ale poslouchej, já už to znám. 18 let tady lidé mávají šavlí. Nedělám si s tím starosti. Do České republiky se dostaneme příští rok a máme zde v plánu pouze jeden galavečer.“ 

KSW v Ostravě?

Na přímý dotaz, zda Ondřej Novotný a spol. „mají prsty“ v letošním galavečeru KSW v Ostravě, který se údajně plánoval na srpen-září, to polský promotér odmítá.

„To si nemyslím. Co nám může OKTAGON udělat? Zablokují nám nějakého zápasníka? Dobře. Najdeme padesát dalších. Tím potrestáte hlavně daného zápasníka. Taková možnost neexistuje. Nejde o to, že bych tady teď chtěl ukazovat, že mávám šavlí, jen si uvědomujeme, že představujeme jinou ligu,“ řekl spolumajitel KSW.

„Samozřejmě, že v České republice jsou populárnější, mají svůj trh a nikdo jim ho nebere. Na druhou stranu jsme opakovaně prokázali, že jsme schopni dlouhodobě úspěšně spolupracovat s ostatními organizacemi. Dokonce i s těmi polskými, kde si na polském trhu vlastně konkurujeme. Jsme schopni najít společnou řeč s organizacemi FEN i Babilon. Samozřejmě byly nějaké spory, ale během let jsme našli společnou řeč a tak by to asi mělo být. No, upřímně jsem překvapen, že najednou začali tolik vyhrožovat, ale my do České republiky vstoupíme, protože ten trh se nám prostě dlouhodobě líbí,“ dodal Lewandowski. 

Ondřej Novotný v půlce srpna komentoval vztahy s KSW a jejich možnou expanzi do ČR.

“My teď s KSW máme, řekl bych, velmi dobré a korektní vztahy. Navzájem si vycházíme vstříc a bavíme se o věcech velmi otevřeně. Na druhou stranu je potřeba říct, že samozřejmě v případě, kdy by KSW chtělo jít do Ostravy, tak je to svým způsobem pro nás bezprecedentní a v tu chvíli, minimálně na ten event, určitě nejsme kamarádi, protože to bereme jako teritoriální věc, stejně jako to bere KSW teritoriálně, co se týká Polska. Dělá si tak i všechny smlouvy a tak dále.

My samozřejmě nejsme ochotní uvolnit kohokoliv, na jakýkoliv turnaj v Československu mimo OKTAGON. To si myslím, že když se někdo zamyslí, tak je to asi úplně jasné. Kdyby to tak mělo být, já si myslím, že se to nestane, určitě ne tento rok podle mého názoru, ale může se to stát, tak jsem dal jasně najevo všem našim kamarádům, že kdokoliv by měl chuť tam startovat, tak určitě může, to bezpochyby, je to na něm, ale ať pak nepočítá, že se budeme bavit o nějaké možnosti startu v OKTAGONu. To si myslím, že je věc, která je z hlediska byznysu naprosto normální a srozumitelná,” takto reagoval na začátku srpna Ondřej Novotný ve svém vysílání.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *