Jak výrazně se Karlos Vémola posunul v boxu?

Karlos Vémola
Už příští týden nás čeká turnaj OKTAGON UDG, který v hlavním zápase nabídne boxerský souboj Vémola vs Marpo. Pro Terminátora to bude návrat po více než roce, protože se naposledy představil v souboji s Ďatelinkou, kterého velice rychle ukončil hned v prvním kole, ale kvůli problémům s váhou bohužel přišel o titul šampiona střední váhy. Nyní ho čeká boxerská premiéra, která slibuje zajímavou podívanou, protože pokud měl někde doposud Terminátor velkou slabinu, tak to bylo právě v postoji. Na tom však poslední měsíce intenzivně pracuje. Jak moc se podle sebe posunul?
Tank Sebastián Fapšo ostře kritizuje OKTAGON a jeho výplaty

“Myslím si, že jsem se určitě zlepšil, ale tohle není na mně, to bude na fanoušcích v O2 areně, aby to posoudili. Já to spíš pociťuji s lidmi, se kterými spáruju. To jsou lidi, se kterými bych si dříve asi ani nezaspároval, když beru postoj. Jsou to ti nejlepší kluci, které Míťa má. Kdybych s nimi jel MMA, ok, ale v postoji bych se nechytal. Teď si myslím, že nedělám ostudu. Co se děje ale v gymu, je jedna věc, důležitý to bude ukázat v O2 areně,” vysvětlil Karlos Vémola pro Kaocko.cz. “Já jsem netréninkový typ, tam mi to moc nejde, ale v kleci podávám výkony. V ringu jsem ještě nebyl, takže uvidíme v zápase. Pokud předvedu co na trénincích, budu více než spokojený.”

Vémola už od odhlášení souboje s Marpem slibuje, že chce doručit první kariérní KO, pro což prý udělá maximum. Mnozí Vémolu podceňují, protože v rámci MMA postoj používá spíše k tomu, aby se propracoval k takewodnu, ale je třeba pamatovat na to, že je Vémola profesionální sportovec, který dlouhé roky tvrdě dře. Marpo má navíc tu nevýhodu v tom, že jen těžko najde sparingpartnera, který mu by Terminátora simuloval. To, že Karlos doposud v postoji hodně zaostával, je totiž do nějaké míry jeho výhoda. Má díky tomu hodně osobitý a neortodoxní styl, který možná není pohledný, ale mohl by být v podobném souboji s dalším neprofesionálním boxerem efektivní.
 

Karlos navíc bude mít značnou váhovou převahu, takže se dá očekávat, že se bude snažit o svazování, aby Marpa co možná nejvíce vyčerpal. Právě s váhou totiž aktuálně bývalý šampion střední váhy bojuje nejvíc.

“Připraven jsem skvěle. Cítím se skvěle. Obě ruce drží. Jediné, s čím trochu bojujeme, s váhou, ale s tím si poradíme, protože jsme profesionálové. Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Já jsem se z chyby poučil a tentokrát už jí neudělám. V O2 Aréně budu připraven a těším se tam na vás… Vše probíhá tak, jak má. Ještě lépe, než jsme čekali. V O2 Aréně se těšte na mé první životní KO,” přiznal Karlos Vémola skrze Fight Live, že nejvíce bojuje právě s váhou.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Pavel Bartoš | MMA Shorties™ (@mma_shorties)

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *