Jak viděli epický zápas Teixeira vs Procházka bodoví rozhodčí?

Jiří Procházka to dokázal a došel si pro titul šampiona polotěžké váhy UFC! Vítězství se však v zápase s Gloverem Teixerou nerodilo vůbec snadno. Chybělo pouhých 28 vteřin a triumf mohl s největší pravděpodobností slavit brazilský zápasník. Jak tento vyrovnaný souboj viděli bodoví rozhodčí?

Glover Teixeira reaguje na ztrátu vyhrané titulové bitvy s BJP

Pro Glovera Teixeiru to jistě byla hořká porážka. Jestli se podívá na oficiální bodování zápasu, tak na sebe může být hodně naštvaný. Podle oficiální výsledkové karty viděli dva rozhodčí před pátým kolem jako vítěze Teixeiru. Třetí rozhodčí měl nabodovanou remízu. Těžko říct komu by připadlo poslední páté kolo, ale je možné, že by se rozhodčí přiklonili spíše na stranu brazilského veterána.

Rozhodčími, kteří bodovali hlavní zápas, byli Ben Cartlidge, Clemens Werner a Michael Bell. Cartlidge měl nabodováno 39:37 pro Teixeiru. Werner také viděl zápas ve prospěch Teixeiry. Jeho bodování však bylo 38-37 a 3. kolo ohodnotil dokonce 10-8 ve prospěch Procházky. Bell měl po čtyřech kolech remízový výsledek 38:38.

I když páté kolo nebylo sečteno, je možné a spíše pravděpodobné, že by v něm zvítězil Teixeira. Na konci zápasu to byl právě Brazilec, který byl přesnější a tvrdší v postoji, ale minutu a půl před koncem zápasu zase začal přebírat otěže Procházka, který naštěstí dokonal své mistrovské dílo 28 vteřin před koncem. Navíc Glovera ukončil na submisi! O tom se zdálo asi jen největším šílencům. 

Bývalý šampion UFC Daniel Cormier, který komentoval tento zápas, zvážil konečný výsledek. “Měl náskok a vyhrával 5. kolo,” řekl Cormier. “Až sek tomu znovu vrátí a pustí si ten zápas, tak uvidí chvíle, kdy to přehnal, udělal několik chyb, a to ho nakonec stálo jeho vítězství.”

Oba zápasníci přežili v souboji několik momentů, které byly blízko k ukončení zápasu, ale nakonec rozhodl Jiří Procházka až chvíli před koncem, což se mu rozhodně vyplatilo!

Prochazka, scorecard


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *