Jak to vypadá v kempu nejlepšího kickboxera očima legendárního Spejbla?

Už 4. listopadu fanoušky postoje čeká velký turnaj Glory: Collision 6, kde se v hlavním zápase představí Rico Verhoeven, který bude obhajovat svůj titul šampiona proti Kevinu Tariqu Osarovi. Uvidíme také titulový souboj v polo-těžké váze mezi Donegim Abenou a Tarikem Khabezem. Do přípravného kempu Rica Verhoevena zavítali Tomáš Možný a Ondřej „Spejbl“ Hutník a právě legendární český bojovník popsal, jak to vypadá, když si vás do svého přípravného kempu pozve nejlepší kickboxer na světě. 


„Je čas nabrousit ostří!“ hlásá před bitvou titán Jiří Procházka

Byť čeští a slovenští sportovci nedisponují nejnovějšími technologiemi k tréninku, tak jsou „ceněným zbožím“ alespoň, co se týká zkušeností a jakési buldočí povahy. To jistě platí i pro matadora české postojářské scény Ondřeje „Spejbla“ Hutníka, který se s Tomášem Možným vydal do Holandska, aby v přípravě pomohli jednomu z nejlepších kickboxerů na světě. 

„Byli jsme na kempu ve městě Zevenbergen, je to taková vesnice mezi Roterdamem a Bredou, kde je super-profesionální gym, ve kterém Rico Verhoeven trénuje. Pozval nás tam jeho trenér Dennis Crowell, se kterým se znám už delší dobu, protože dalšího z trenérů Rica Alviara Limu jsem kdysi porazil, takže od té doby se s nimi znám a oni mě cení.

Jednou jsem tu byl sám a to mi vyrazil zub, to jsem si říkal, že není takové terno sem jezdit dělat sparingpartnera. Poté jsme tu byli s Michalem Reissingerem a nyní jsem tu byl s Tomášem Možným. Ještě bychom sem měli jet jednou asi za měsíc, ale to už tam pošlu kluky samotné.“ 

Rico Verhoeven s Tomášem Možným

Rico se připravuje na zápas s Tariquem Osarem a my jsme tu hlavně na sparingy. Takže jedem 10-11 tříminutových kol, kdy se to po třech kolech točíme a nejsme tam jen my jako sparingpartneři. Rico v té přípravě dokáže utavit třeba tři velké chlapy, má strašnou dynamiku a sílu, extrémně tvrdé low kicky a dobrý boxing. Takže je to samozřejmě i výborný trénink pro nás a je to velká prestiž, když nejlepší kickboxer na světě volá do Spejbl gymu, abychom ho tam jeli trošku poladit. Toho si vážíme, i když je to časově náročnější.  

V téhle stáji Super Pro dříve působili jména jako Albert Kraus, Alim Nabiev, ten je tam do teď. Vždycky tam působila 3-4 světová jména. Ten trenér s nimi projel kompletně celý svět. Albert Kraus měl dříve zápas i s Martinem Karaivanovem s trenérem Jiřího Procházky, kterého knockoutoval, ale také zápasil hned třikrát s legendárním Buakawem.  

Tentokrát bychom se chtěli na ten zápas na GLORY také konečně podívat. Je to v Arnhemu, takže na začátku Holandska, což není zase tak daleko. Takže zvu i české fanoušky, kdo chce, tak si udělejte výlet, ty zápasy budou stát za to.

Pro nás tento kemp probíhá tak, že nám pronajmou nějaký pěkný dům. Samozřejmě máme všechno hrazené i s cestou a jídlem. Naší starostí je jít na tréninky a sparingy, to je samozřejmě povinné. Dále se můžeme zúčastnit i jiných tréninků. Vyzkoušeli jsme tam i „běhačku se světýlkama“, tenhle moderní typ tréninku na koordinaci. Je to zase něco nového a jsou tam o nějaké roky napřed,“ zhodnotil přípravný kemp Ondřej „Spejbl“ Hutník.  

 


1 komentář na “Jak to vypadá v kempu nejlepšího kickboxera očima legendárního Spejbla?”

  1. Pingback: Vasil Ducár do jde ve Wembley do boje o titul IBF | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *