Jak to bylo? Odklepal Vojto Barborík Bukiho submisi?

Barborík Buchinger
Máme za sebou turnaj OKTAGON 27, který zpočátku vypadal, že nabídne poměrně hodně jednostranné zápasy, což se však změnilo s hlavním před-zápasem a hlavně hlavním zápasem, který nabídl doslova epickou podívanou. Od souboje Buchinger vs Barborík se čekalo ledacos, ale taková válka asi ne. Zprvu se sice zdálo, že Buki vše ukončí hned v prvním kole, ale nakonec jsme dostali plných 5 kol, na která se bude ještě hodně dlouho vzpomínat. Vítězem a tím pádem i prvním dvojnásobným šampionem organizace OKTAGON MMA se na body stal Ivan Buchinger. Ten přitom v průběhu zápasu společně se svým rohem reklamoval, že Barborík klepal. Jak to tedy bylo?
Šílenství! Co Kozma říká na možnou bitvu s Bukim?

Vojto se v průběhu bitvy pokusil hned o několik takedownů, které chtěl Buki využít k zavření nějaké submise. V jeden moment se mu podařilo zamknout těsnou gilotinu, ze které se však Vojto poměrně pohotově dostal. Ivan však společně s Atilou Véghem v rohu zmiňoval, že soupeř odklepal.

“Narovinu povím, že jsem nic neodklepal. Na chvíli jsme vyplivl chránič, protože se mi posunul, když mě škrtil. Tohle bych řekl. Jsem férový,” reagoval Vojto Barborík hned po zápase.

Zkušenější fanoušci si možná v souvislosti s celou situací vzpomněli na památný zápas Miocic vs Overeem, ve kterém Alistair, který nakonec prohrál, tvrdil, že cítil, jak Stipe odklepal submisi. Joe Rogan však následně skrze opakované záběry dokázal, že k žádnému klepání nedošlo.
Na tiskové konferenci jsme se tedy dotazovali vedení, zda byl moment přezkoumán. Na výsledku by to samozřejmě nic neměnilo, ale už jen pro zajímavost by bylo dobré znát, jak to tedy bylo. “Attila mi říkal, že klepal. My jsme to hledali. Já jsem to řekl do komentáře, ať to režie hledá a oni žádný takový záběr nenašli zatím. Uvidíme. Je to jedna minuta, ve které by se to mělo stát. To víme, která je, tak až dáme všechny kamery dohromady, tak se podíváme ze zajímavosti, jestli se něco takového mohlo stát a nebo ne,” vysvětloval Ondřej Novotný v reakci na dotaz od MMA Shorties.

Zatím to tedy spíše vypadá, že šlo jen o “nedorozumění”, ale uvidíme, co se následně zjistí při bližším přezkoumání kamerových záznamů.

Úvodní foto via OKTAGON MMANapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *