Jak se Patrik Kincl připravuje na souboj s Vémolou a je pro něj UFC stále téma?

Patrik Kincl

Šampiona střední váhy organizace OKTAGON MMA Patrika Kincla čeká na konci prosince důležitá odveta s Karlosem Vémolou. V prvním souboji, který se uskutečnil v roce 2018, zvítězil Vémola na body a Patrik Kincl má nyní o motivaci postaráno. Kde a s kým se na to zápas připravuje a je pro něj UFC stále otevřené téma?

Velké tajemství? Šampion Kincl potvrzuje, že nás čekají hodně zajímavé věci

Ahoj Patriku, momentálně se připravuješ na důležitou odvetu s Karlosem Vémolou. Probíhá zatím vše podle plánu? Kde a s kým se připravuješ?

Hlavní příprava probíhá v All Sport Academy a v Macák gymu s Dušanem Macákem. Hodně jezdím i do Gorily a aktuálně mám za sebou i kemp v Norsku ve Frontline Academy.

Dal ti Jack Hermansson nějaké speciální rady, protože v minulosti Vémolu porazil a navíc mu zlomil ruku?

Nijak extra jsme to neprobírali. Jasně teď se v přípravě více zaměřuji na Vémolu, ale sportovně se dívám dál. Norsko beru jako příležitost ke komplexnímu posunu a nasávání věcí od opravdové špičky.

Jak si na tom momentálně s váhou a jak těžké je udržovat ji zrovna přes Vánoce?

S váhou jsem na tom dobře a Vánoce jsou ještě daleko. Počítám s tím, že si neužiju tu klasickou pohodu, ale to se nedá nic dělat. Svátky odložíme o týden. Dcera je teď ještě malá, tak nějaký posun ani nezaznamená, ale příští rok už si Vánoce chci užít. Není to prvně, co jsem o ně přišel.

Když se vrátím k tvému prvnímu zápasu s Vémolou, co by si v tom souboji udělal jinak? Byl tam nějaký moment, který tě opravdu překvapil?

Pár věcí mě určitě překvapilo. Nechci být konkrétní, ale ve finále jsem za tu zkušenost rád a vím na co se teď víc zaměřit.

Karlos Vémola se už nějakou dobu připravuje s Eldarem “Yakuzou” Rafigaevem, který je skvělým zápasníkem BJJ, kde také drží černý pás. Přikládáš tomu nějakou váhu, nebo nějaké zlepšení v BJJ v Karlosových zápasech nevidíš?

Eldar je skvělý zápasník a co si budeme povídat, raději bych s ním trénoval já. Osobně v tom pro sebe ale nevidím větší riziko. Nevěřím, že by přišla nějaká skvělá sekvence, která by mě překvapila. Můžu udělat chybu a nějakou příležitost nabídnout, ale to by byla čistě moje blbost. 

Jak z odstupem času hodnotíš pořad Tváří v tvář? Překvapil tě tam něčím Karlos?

Podobný formát není úplně můj šálek kávy a skončilo to pro mě v ten den. Několik věcí mě určitě překvapilo. Třeba prvně mě Karel označil za dobrého zápasníka. Pokud si vzpomínám, tak řekl něco ve smyslu, že je to nejlepší zápas, který tu teď může být. To na mě trochu působilo jako příprava půdy pro porážku. Že to pak nebude působit tak špatně.

Máš nějaký tip, co by mohla být velká věc, na kterou Ondřej Novotný v souvislosti s tebou a Kozmou narazil v Tváří v tvář?

Nijak jsem po tom nepátral, ale pár dní na to mi Ondřej volal a řekl, oč jde. Bude to velký, tak si nalaďte Oktagon Time – 1.12.

Pokud znovu obhájíš titul střední váhy, máš nějaké další plány, třeba přesun do jiné váhy, nebo obhajovat titul v jedné váze?

Další plány teď nemám. Připravují se vždy na konkrétní zápas a dál se uvidí. Příprava je vždy náročná a já chci mít po zápase alespoň týden čistou hlavu.

Probíhá stále nějaká komunikace mezi tebou a UFC a je pro tebe UFC stále otevřené téma, nebo to momentálně nijak neřešíš?

Aktuálně to neřeším a do prosincového zápasu ani nebudu. Rád bych v OKTAGONu dokončil aktuální smlouvu a pak řešil co dál. Uvidíme…

Co říkáš na to, že se do České republiky v příštím roce chystá polská organizace KSW a jak na angažmá v Polsku s odstupem času vzpomínáš?

Neuvěřím, dokud to neuvidím. KSW tenhle vstup plánuje už dlouho a zatím to vždy odložili. Já na organizaci KSW vzpomínám dobře a stále na vybrané zápasy koukám.

Mockrát ti děkuji za rozhovor. Máš na závěr nějaký vzkaz nejen pro “Kincl Army”?

Taky děkuju. Kincl Army se už pěkně rozrostla. Mrzí mě, že už nezvládám tolik odpovídat, ale nedá se to už časově zvládat. Snažím se vymyslet způsob, jak to udělat. Minimálně živé vstupy na svých sítích opráším a časem něco přidám. Jsem za takovou podporu rád, tak je potřeba to nějak vrátit. Takže všem velké díky a vidíme se v O2 aréně.

Úvodní foto: FB Patrik Kincl

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *