Jak se Jiří Procházka připravuje na roli titulového náhradníka

Jiří Procházka UFC
Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale stačily “jen” 2 UFC zápasy uzavřené tvrdým ukončením, aby se Jiří Procházka propracoval na druhé místo žebříku polo-těžké váhy a výrazně se tak přiblížil vysněné titulové šanci. Přednost sice dostal Glover Teixeira, který už má titulový souboj slíbený delší dobu, ale za jistých okolností by ho mohl Jiří klidně nahradit. Je totiž oficiálním náhradníkem pro souboj Blachowicz vs Teixeira, což znamená, že kdyby se někdo z borců zranil a nebo byl pozitivně testován, tak naskočí do boje. Pozice náhradníka je samozřejmě hodně nevděčná, protože se borec většinou do boje nedostane a navíc se musí připravovat na dva různé soupeře. Je to však určitá naděje. Jak se Denisa na takovou roli připravuje?
Blachowicz hodnotí Procházku a předpovídá, jak ho porazí

“30. října nastupuje Jiří “Denisa” Procházka jako náhradník č.1 titulového zápasu mezi šampionem Janem Blahowiczem [PL] a Gloverem Teixierou [BRA]. To, jestli do zápasu nastoupí, nebude jasné do poslední chvíle. Každopádně by mu tato účast, ať už aktivní, nebo pasivní, měla vynést titulový zápas o šampiona UFC v Light heavyweight divizi [do 93kg].

Je v zájmu jak Poláka, tak Brazilce do zápasu nastoupit a titul obhájit, případně získat. Ale co si budeme nalhávat, doba je vrtkavá. A pozitivní test na COVID může vyjít komukoliv.
V kondiční přípravě opět tlačíme na sílu, power a plyometrii. Velmi se nám během přípravy na Dominika Reyese osvědčila kombinace těžkých cviků s rehabilitačními. Takže v nasazeném kurzu pokračujeme. Vše průběžně měříme a vyhodnocujeme.

Jiří prokazuje hlad, jakoby měl nastupovat na konci října na jisto on sám. I kdyby do titulového zápasu letos nenastoupil, budeme mít další data a hlavně snad jasně daného soupeře, na kterého se připravit,” informoval IG profil GIRJA Brno, kde se Denisa připravuje.

Dlouhodobě se samozřejmě spekuluje o možném souboji s Rakicem, který o bitvu hodně stojí, ale je jasné, že Jiří nyní vyčká na to, jak se vyvine situace kolem turnaje UFC 267. Poté se rozhodne, zda bude čekat na titulový duel a nebo jestli přeci jen změří síly s Rakicem.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *