Jak reálné je, že Keita půjde za Bukim pro titul i do pérové váhy

Losene Keita

Organizace OKTAGON MMA má díky turnaji OKTAGON 33, který se konal v německém Frankfurtu, nového šampiona lehké váhy. Tím je Losene Keita, který v souboji s teď už bývalým dvojnásobným šampionem Buchingerem předvedl skvělý výkon, kdy ubránil všechny pokusy o přechod na zem a sám pak rozjel pekelný tlak, kterému Buki nedokázal vzdorovat a nakonec padl via TKO. Možná to však není poslední Buchinger vs Keita zápas, který uvidíme. Losene totiž hned po souboji nadhodil nápad na odvetu v pérové váze, kde je Ivan rovněž šampionem. Jak reálné je, že Keita do nižší váhy shodí, když na posledním vážení splnil limit lehké váhy až na druhý pokus?

Proč Procházkova série 12 výher nedělá na šampiona Teixeiru dojem?

“Já zase nejsem nijak velká lehká váha. Většinou shazuji kolem 5 Kg, ale i přesto jsem měl naposledy trochu problém s limitem. To mi uteklo. Nejsem však tak velký. Běžně mám kolem 75 Kg, takže 66 není zase až tak daleko. Rozhodně si na to věřím. Chtěli jste aktivního šampiona, tak to máte mít. Chci být jako Kozma,” reagoval Losene Keita na po-turnajové tiskové konferenci dotaz od MMA Shorties.

Pérová váha je pro Keitu evidentně na dosah. Sice by to vyžadovalo hubnout zhruba 9 Kg, ale se specifickou přípravou a přístupem by se to nejspíš podařilo. Otázkou však je, zda Buki na souboj přistoupí a jak na tom hlavně bude zdravotně. Koleno, které si zranil před plánovaným soubojem s Kozmou, totiž prý stále není úplně v pořádku, takže je třeba další operace. Je tedy klidně možné, že Buki bude potřebovat delší čas, aby se dostal do 100% formy.
   

To by mohla být zajímavá šance pro Tichotu, Sanikidzeho a nebo Barboríka, i když ten už se asi spíše přesune do lehké váhy. Hlavně Jakub Tichota však mluvil o tom, že na konci roku pošle Ivana Buchingera do důchodu. Nyní je však ve hře i Keita, tak uvidíme, jak se ještě celá situace vyvine. O titulovou šanci se totiž hlásí i Sanikidze, takže je klidně možné, že se výhledově dočkáme duelu Tichota vs Sanikidze s tím, že následně by mohlo dojít na střet s Keitou o titul prozatímního šampiona.

Úvodní foto via OKTAGON MMA 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *