Jak má Jiří Procházka koncipovaný kemp u Cejuda?

Jiří Procházka Karaivanov Henry Cejudo Jon Jones
Jiří Procházka na konci ledna míří do USA, konkrétně do Phoenixu, kde se bude celý měsíc připravovat s týmem Henryho Cejuda. Bývalý dvojnásobný šampion totiž Jiřího oslovil s tím, že je připravený mu pomoct s tréninkem na titulový duel s Gloverem Teixeirou, který už je nyní potvrzen. Zajímavostí je, že u Cejuda poslední měsíce trénuje i bývalý šampion polo-těžké váh Jon Jones, se kterým by se tak mohl Denisa znovu potkat a potrénovat. Jak je vlastně celý přípravný kemp koncipovaný? O tom více promluvil trenér a manažer Martin Karaivanov.
Nelítostné UFC se bude soudit s Francisem Ngannou?

“Cejudo se nabídl, že Jiřímu pomůže v přípravě proti Gloverovi. Se zemí, wrestlingem… Je to jeden z přípravných kempů. Jiří to vnímá pozitivně, měsíc je dostatečně dlouhá doba, abychom natrénovali specifické věci a dostali je pod kůži. Určitě ale nebudeme zanedbávat ani postoj,” vysvětlil Martin Karaivanov pro server iDNES.cz.

Pro Kaočko.cz se pak rozpovídal ještě o něco více a vysvětlil, jak je vlastně celý kemp pojatý, “Jiří má naplánovaný kemp v USA na tři týdny. Máme připravený harmonogram. Jiřího kontaktoval Henry Cejudo, to už všichni vědí. Kemp je určený k tomu, abychom zdokonalili wrestling a boj nakrátko. Cejudo má informace, zkušenosti, proto jsme se takto rozhodli, věříme, že on nám dokáže s tímto pomoct.
Já budu na kempu do 11. února, budu na to od začátku dohlížet. Samozřejmě budeme ladit také postoj. Pokud budou během té doby sparingy, tak budu Jiřího koučovat. Sice se chceme zaměřit v USA na wrestling, ale nechceme, aby šel postoj do pozadí. Potom se na kempu prostřídáme s Jardou Hovězákem, ten přiletí a bude poté dohlížet na wrestling.

Co se týče Jona Jonese a tréninku s ním, tohle nemáme přímo potvrzené, že by měl být sparing partnerem, ale měl by tam být a účastnit se tréninků. Nechci prohlašovat, že jedeme za Jonesem, budeme se připravovat s Jonesem a bude to náš jediný sparing partner. Super, brácho, kámo. Prostě jedeme za Cejudem, jedeme pochytit nějaké techniky, zdokonalit se ve wrestlingu. Jones by tam měl být, ale nevím, jak se bude chovat, jestli bude chtít vůbec společně trénovat, jestli bude oddělený, tohle vše uvidíme na místě.”

Na přípravu je dost času, protože je souboj s Teixeirou naplánovaný až na 7.5. v souvislosti s turnajem UFC 274. Pokud vše půjde dobře, tak se akce odehraje v brazilském Riu, ale to zatím nebylo potvrzeno, protože se čeká na to, jak se vyvine koronavirová siuace.

Zdroj: iDNES.cz / Kaocko.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *