Jak dopadl poslední turnaj IAF: Streetfighter?

Poslední turnaj letošní série Streetfighter byl expresní záležitostí, když trval přesně 96 minut. Jenže, dalo se čekat něco jiného, když šlo o pyramidu ve váze nad 85 kilogramů? Pojďme se podívat, kdo si z pražského obchodního centra Šestka dokázal odvést vítězství.

Gangster by udělal váhu! UFC elita reaguje na chaos kolem UFC 279

Už minulý týden po konci druhého večera IAF Streetfighter ve váze do 85 kilogramů promotér pořádající organizace Petr „Píno“ Ondruš pronesl: „Už se těším na příští pátek, protože to budou souboje v těžké váze, které smrdí každou chvíli ukončením. A které mají všichni rádi.“

A pátek 9. září mu dal zapravdu. Prostřední patro garáží OC Šestka nedaleko ruzyňského letiště praskalo doslova ve švech, bouřící kotel kolem klece dával tušit dění, kdy se opravdu nevyplatí si odskočit během zápasu na pivko, nebo na toaletu. „Ta atmosféra byla úchvatná. Proto to děláme. A i když jsou s tím vždy spojené obrovské komplikace, stojí mi to za to. Tohle tě prostě pohltí, víš to sám,“ usmíval se po konci akce Ondruš.

Nelhal. Vždyť lidé stály i v uličkách mezi auty, odkud mohli vidět maximálně na obrazovku zavěšenou na jeden ze sloupů vedle klece. Přesto čekali, co se bude dít.

A to se dá shrnout velmi stručně. Ještě nikdy se na Streetfighterovi za těch 15 eventů nestalo, že by všechny duely skončily v prvním kole. Dneska ano. Andreje Lenárta a Tomáše Dohnala jejich přemožitelé v úvodních bitvách zdemolovali tak, že nebyli po konzultaci s lékaři schopni nastoupit do mini-turnaje poražených, ve kterém si měli zajistit poslední vstupenku do semifinále.

Tu tak dostal napřímo Jakub Křemen. A tvrďák z MMA Brothers Gymu následně ukázal, že rozhodně nešlo o dárek. Dohnala sice Valášek, který se těšil největší podpoře diváků, dokázal smáznout za pár desítek vteřin, jenže s Křemenem narazil. Možná i trochu nečekaně padl.

Ve finálovém souboji se tak opakoval duel z druhého čtvrtfinále. Bohužel pro svěřence Davida Závody, dopadl naprosto stejně jako jejich první setkání o zhruba 80 minut dříve. A tak mohl vítězný soudek nad hlavu pozvednout 115kilový Novotný. Jen tak mimochodem, také on potvrdil specifikum Streetfightera. Do pyramidy vstupoval s bilancí 0-1 v MMA. Do soboty se probudí zástupce karlovarského Alpha Gymu s aktivním rekordem 3 výher a 1 prohry.

„Streetfightera budeme dělat i za rok, to je úplně zbytečná otázka. Naopak, chystáme překvapení, respektive bychom s ním rádi cestovali do více měst v Česku,“ potěšil na závěr fanoušky Ondruš, který se nebojí si ke stresu ze skládání zápasů (také tentokrát na poslední chvíli odpadli dva bojovníci, oba kvůli covidu) přidat i nějaké to cestování.

Ještě, než tu ale bude příští Streetfighter, už v pondělí odstartuje od 21:30 hodin na O2 TV Sport osmidílná IAF Reality show, která vyvrcholí 5. listopadu závěrečným letošním galavečerem v Praze.

IAF Streetfighter

PYRAMIDA VE VÁZE NAD 85 KILOGRAMŮ:

Čtvrtfinále:

Andrej Lenárt vs. Michal Zelenka – ZELENKA TKO 1. KOLO

Daniel Novotný vs. Jakub Křemen – NOVOTNÝ TKO 1. KOLO

Michal Valášek vs. Tomáš Dohnal – VALÁŠEK TKO 1. KOLO

Semifinále:

Michal Zelenka vs. Daniel Novotný – NOVOTNÝ TKO 1. KOLO

Michal Valášek vs. Jakub Křemen (Lucky Loser) – KŘEMEN TKO 1. KOLO

Finále:

Daniel Novotný vs. Jakub Křemen – NOVOTNÝ TKO 1. KOLO

Superfighty:

Váha do 70 kg – František Drvota vs. Mike Juřík – DRTVOTA TKO 1. KOLO

Váha do 70 kg – David Prát vs. Vojtěch Kupr – KUPR 1. KOLO SUBMISENapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *