Jak Chimaev přišel ke “krysímu rtu” a vážnému omezení?

Khamzat Chimaev
 

V době, kdy se Khamzat Chimaev objevil na scéně a během 10 dní zvládl v UFC získat 2 dominantní výhry, si od Conora McGregora a dalších borců vysloužil přezdívku krysí pysk. Bývalý dvojnásobný šampion tím samozřejmě narážel na jizvu na Chimaevovým rtem, kterou lidé často chybně spojují s rozštěpem. Jak Vlk k jizvě přišel a jaké omezení kvůli tomu dodnes má?
Jiří Procházka potvrdil, že ho Chimaev skutečně zranil, ALE…

“Vyprávěla mi o tom jen moje matka, ale já si to vůbec nepamatuju. Když mi byly dva roky, tak jsem doma z našich schodů, které byly opravdu hodně velké, spadl obličejem přímo na beton. Samozřejmě jsem si roztrhl ret, vyrazil několik zubů a ještě k tomu zlomil nos. Od té doby nemohu dýchat skrze pravou nosní dírku,” vysvětlil Khamzat Chimaev.

Na pádu by ještě nebylo nic tak zvláštního, protože to se zkrátka může stát, ale je s podivem, že Vlk s takovým omezením dokáže dosahovat takových výsledků. Chimaev má totiž široko daleko pověst neunavitelného borce, který si na trénincích přidává a téměř vůbec neodpočívá. To vše Khamzat zvládá jen s jednou nosní dírkou.

Evidentně se však s touto vadou naučil dobře pracovat. Bilance 10-0 s tím, že všechny výhry přišly před limitem, mluví naprosto jasně.
 

V jednom z posledních rozhovorů Chimaev promluvil i o matce, které evidentně vděčí za všechno a nyní jí její oběti vrací, “Máma nás vždy dávala na první místo. Když jsem byl malý, tak jsem to samozřejmě nechápal a neuvědomoval jsem si to, ale teď to vidím. Vždy čekala, až dojíme a až pak si dala zbytky. S věkem jsem pochopil, jak moc se pro celou rodinu obětovala, takže jí to nyní vracím zpět. Mám to nastavené tak, že jí chci poskytnout nejlepší možný život.”

K tomu má Vlk skvěle nakročeno. Už teď se totiž o něm mluví jako o možném dalším dominantním šampionovi. Své kvality však bude muset prokázat na turnaji UFC 273, kde ho čeká komplexní Gilbert Burns, který Vlka řádně otestuje.


 

1 komentář na “Jak Chimaev přišel ke “krysímu rtu” a vážnému omezení?”

  1. Pingback: UFC 273: Volkanovski vs Korean Zombie: Analýza, Tipy a Sázky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *