Jak by dopadla bitva Nurmagomedov vs Oliveira?

Khabib Nurmagomedov Charles Oliveira
Poté, co po souboji s Gaethjem překvapivě ukončil kariéru a oznámil, že už do UFC oktagonu nevstoupí. existovala naděje, že se Khabib Nurmagomedov přeci jen ještě vrátí do boje a zaokrouhlí svou už tak impozantní bilanci na 30:0. Alespoň tomu věřil UFC prezident Dana White, který se Orla snažil dlouhé měsíce přesvědčit. Jeho snahy však byly marné a Khabib nakonec potvrdil, že opravdu končí, takže se vzdal titulu a vystoupil z USADA testovacího programu. Na jeho trůn poté usedl Charles Oliveira, který skrze poslední zápas s Poirierem zaznamenal první obhajobu. S ohledem na skvělé výkony se spekuluje, jak by dopadl případný zápas Khabib vs Oliveira. Trenér v tom však má evidentně jasno.
Od 18+ obsahu do klece! Proč jde Silvia Dellai do boje?

“Charles Oliveira je skvělý bojovník a určitě si zaslouží veškeré možné uznání za to, co ve své kariéře dokázal. Kdyby však jednou došlo na duel mezi ním a Khabibem nebo dokonce na souboj mezi ním a Islamem Makhachevem, tak by prohrál. Khabib by na nic nečekal a od prvních sekund by se s Charlesem pustil do grapplingu, kde by dominoval.

Víme, že je Oliveira skvělý zemař, má skvělé jiu jitsu, ale na Khabibův grappling nikdo nemá. Znáte mě, takže víte, že jsem k vám vždy upřímný. A takto to prostě cítím. A i vzhledem k tomu, jak Charlese obdivuji, se domnívám, že by neporazil ani Islama. To je člověk, který jde po Khabibových stopách a snaží se dosáhnout jeho úrovně. Myslím si, že i on by nad Charlesem dominoval,” rozpovídal se trenér Javier Mendez, který dohlížel na kariéru Khabiba a nyní trénuje i jeho následovníka Islama Makhacheva.
Je bohužel téměř jasné, že se souboje Oliveira vs Nurmagomedov nikdy nedočkáme, protože se už Khabib vydal jiným směrem, ale na měření s Islamem by dojít mohlo. Ten má totiž před sebou důležitý souboj s Dariushem, jehož vítěz by prý měl dostat další titulovou šanci. V lehké váze je to však nyní komplikovanější, protože je ve hře ještě Justin Gaethje a Conor McGregor, který by se měl vracet do boje a se kterým se chce Oliveira z pochopitelných důvodů utkat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *