Israel Adesanya přiznává, na co doplatil v posledním souboji s Pereirou

Adesanya Pereira

Rivalita Adesayna vs Pereira nabízí dva naprosto odlišné příběhy. Z pohledu Izzyho šlo o obrovskou smůlu, kdy mu výhry hned několikrát doslova utekly mezi prsty, zatímco v podání Poatana šlo o fantastické obraty. Jinak tomu nebylo ani v poslední souboji, kdy byl Adesanya na samém konci prvního kola blízko ukončení. Pereira totiž tvrdě inkasoval a možná by stačil jeden další úder, aby šel k zemi. Kolo však skončilo a Brazilec tak měl šanci se dát dohromady, čehož skvěle využil a postupně převzal otěže, což se ukázalo hlavně v pátém kole, kdy soupeře tvrdě ukončil. Adesanya nyní s odstupem přiznal, na co vlastně doplatil.

OKTAGON šampion Losene Keita zachránil nohu, ale výhru získat nedokázal

Pereira celý zápas skvěle kopal a zároveň kryl výpady soupeře, což si pak vybralo svou daň. „Vlastně už u druhého kopu, který mi poslal na lýtko, jsem cítil, že je něco špatně. Bylo to, jak kdybych dostal elektrický šok. Projel mi celou nohou. Říkal jsem si, že to rozhodně není dobré, ale na druhou stranu mi to tu nohu úplně nevyřadilo. Rozhodně to však ovlivnilo můj pohyb. Nemohl jsem se na něj tak spolehnout.

Sice jsem taky kopal a věřím, že to cítil a vybíralo si to na něm daň, ale moje noha na tom postupně byla bohužel mnohem hůř. Trefil mi nerv a noha mě pak neposlouchala, což značně ovlivnilo celý můj přístup,“ přiznal Adesanya, že Pereira hned jedním z prvních kopů skvěle trefil nerv, s čímž má například zkušenosti i Sean O´Malley, který kvůli stejné věci prohrál s Verou.

Adesanya také přiznal, že právě noha pak hrála roli i ve finální sekvenci, kdy ho Pereira zatlačil na pletivo. Za normálních okolností by se totiž prý ze situace nějak dostal, ale s omezeným pohybem a v pátém kole už to zkrátka bylo mnohem těžší, čehož Pereira využil k tomu, aby rozjel salvu, kterou zastavil až přítomný rozhodčí Goddard.

Tou dobou už bývalý šampion si sice na ukončení stěžoval, protože prý bylo předčasné, ale MMA komunita se shodla, že bylo na místě, protože Adesanya na pletivu tvrdě inkasoval a v podstatě se vůbec nebránil, což byl pro rozhodčího jasný signál.

   

Špatná zpráva? Pereira má prý jasný plán

„Alex je neuvěřitelně soustředěný,“ řekl trenér a kamarád Glover Teixeira v rozhovoru pro MMA Junkie. „Ví, jakým způsobem jsme vyhráli poslední zápas. Moc dlouho čekal, ale nakonec přeci jen šlápl na plyn. V dalším zápase prostě musí být ostražitější, protože Izzy je sakra rychlý. Hodně se pohybuje, ale na tom jsme pracovali. Být ve střehu, soustředit se a když přijde příležitost, tak se jí chopit a ukončit to.

Alex je finišer. Dokáže zápas ukončit v každé vteřině. Je to silák. Ten chlap má tak silné údery, že musí jen víc tlačit a dotáhnout to do konce, jako to udělal v pátém kole. Samozřejmě ví, že se nemá jen tak zbláznit a snažit se zápas ukončit v prvním kole. Jde jen o to být ve střehu a zároveň tlačit.“

Vypadá to tedy, že plán je jasný. Pereira má totiž tu výhodu v tom, že mu skutečně stačí jedna jediná rána na to, aby souboj ukončil. Adesanya má na kontě samozřejmě také ukončení, ale podobný KO úder ani zdaleka nemá, takže se spíš musí spoléhat na to, že soupeře natrefuje a postupně rozebere.

Pereirův úspěch tkví také v tom, že před zápasem extrémně hubne, aby pak měl v bitvě kolem 100 Kg, což je samozřejmě trend, který nelze držet dlouhodobě. Hodně se tedy mluví o možném přestupu minimálně do polo-těžké váhy, který je evidentně nevyhnutelný. „Nakonec to udělá, protože mu nic jiného nezbyde,“ řekl Teixeira. „Mluvíme o tom. Může bojovat kdekoli. Podívejte se na něj. Může bojovat v jakékoli divizi. Může bojovat v těžké váze, v polo-těžké váze – je prostě velký a silný.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *