Israel Adesanya má důležitou radu pro Vettoriho

Israel Adesanya

Israel Adesanya má důležitou radu pro Vettoriho

Marvin Vettori vstupoval do odvety s Adesanyou s tím, že dokáže, že měl první vzájemný souboj vyhrát. To se mu však nepodařilo. Hned po souboji měl sice za to, že vyhrál, ale bodoví rozhodčí to viděli naprosto jasně 50-45 pro šampiona. Stav série Adesanya vs Vettori je tak nyní 2:0, ale v očích Itala je možná 0:2. Sám Adesanya dobře ví, jaké je to těsně prohrát, takže má pro rivala cennou radu.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/06/15/paulo-costa-odpovida-na-vettoriho-vyzvu/

“Nebudu říkat kdo, ale po mém posledním zápase se v mém okolí našli lidé, kteří říkali, že jsem měl nad Jankem vyhrát. Já jsem si však říkal, že to tak není, že to byl sice těsný zápas, ale že tu prohru zkrátka přijímám a pokusím se díky ní vyrůst a zlepšit se. Pokud bych to vnímal jako Marvin, tak bych se upnul k tomu, že jsem měl vyhrát a začal bych Janka nahánět. To je přeci hrozně hloupé. Takhle se člověk nepoučí. Je třeba se učit ze svých vlastních chyb. Prohry jsou součást života a dokáží nás dělat lepšími. Kdo říká, že prohrou vše končí? Tak to přeci není. Je třeba to přijmout a poučit se z toho. Poradil bych mu tedy, aby se podíval do zrcadla a řekl si, ´Israel je lepší, než já. Israel je o moc lepší a neodkázal jsem mu nic udělat, ale poučím se z toho a zlepším se.´ Přísahám, že v dalším zápase to bude nový člověk, ale jen pokud se k tomu správně postaví. Je třeba to prostě nechat jít,” vysvětlil Israel Adesanya, jak se vyrovnal s vlastní prohrou.

Adesanya už v minulosti mluvil o tom, že nedbá jen na své tělesné zdraví, ale i to duševní. Pravidelně tak konzultuje s odborníky, což mu evidentně hodně pomáhá. Po prvním zápase se sice Vettori mohl upínat k tomu, že měl vyhrát, ale po odvetě je jasné, že je Adesanya lepší, ale to neznamená, že by ho Marvin nemohl v budoucnu porazit. Pokud dokáže nasbírat několik výher v řadě, tak se relativně brzy mohou znovu potkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *