Islam Makhachev a titulová šance? Charles Oliveira má jasno

Charles Oliveira Islam Makhachev
 

Na vrcholu lehké váhy vznikla hodně zvláštní situace. Charles Oliveira sice dokázal v hlavním zápase turnaje UFC 274 Gaethjeho ukončit hned v prvním kole, ale šampionem není. Před soubojem totiž za hodně zvláštních okolností nesplnil váhový limit, takže mu byl titul odebrán. Divize je tak aktuálně bez šampiona s tím, že Oliveira je číslo jedna a má garantováno, že v příštím souboji bude bojovat o titul. Sám po turnaji vyzýval Conora McGregora, ale prý se nebrání jakékoliv možnosti. Khabib tedy poslal UFC prezidentovi jasný vzkaz ohledně jeho svěřence Islama Makhacheva. Co na to Oliveira?
Problémy na dohled? Policie pátrá po “hvězdě” Clash of the Stars

“Dano, však teď ani nemáš na výběr. Prostě musíš udělat souboj Oliveira vs Makhachev 22.10. v Abu Dhabí. Je to perfektní datum, perfektní místo, perfektní soupeř a perfektní souboj borců, kteří mají na kontě 11 a 10 výher v řadě,” vzkázal Khabib Nurmagomedov UFC prezidentovi.

Orel by chtěl samozřejmě svého kamaráda, tréninkového partnera a nyní i svěřence dotlačit do titulového souboje, o kterém se už v souvislosti s Islamem Makhachevem mluvilo. Dana White se však v minulosti nechal slyšet, že šikovný Dagestánec musí ještě přejít přes Dariushe. Duel byl sice naplánovaný, ale Beneil se zranil a tak se musel zrušit.

Hodně podobně to vidí i Charles Oliveira, který oficiálně šampionem není, ale s ohledem na výkony přeci jen určitě bude mít slovo v tom, jak se situace v lehké váze vyvine, “Vidím to tak, že nejprve musí proběhnout souboj Dariush vs Makhachev. Musí se spolu utkat a pak se můžeme bavit o tom, kdo bude bojovat o titul. Makhachev je sakra tvrdý borec, který si zaslouží všechen respekt světa, ale stejně je na tom i Dariush. Byl by to skvělý zápas, takže bych je nechal, aby se utkali spolu a uvidíme, jak se to vyvine. Já se teď chci vrátit domů a trochu si odpočinout. Nikdy jsem se žádné výzvě nevyhýbal a nikdy ani nebudu. Budu připravený na kohokoliv, koho přede mě UFC postaví.”
 

V kontextu divize skutečně dává smyl to, aby se Islam a Beneil utkali o titulovou šanci. Není totiž kam spěchat. “Prosil jsem UFC, jestli by nebylo možné mi dát titulovou šanci v prosinci v Brazílii. Myslím si, že si to zasloužím. Zaslouží si to i brazilští fanoušci. Mohlo by to být Sao Paulo, ale samozřejmě budu rád za jakékoliv místo v Brazílii.”

Otázkou však je, jak na tom bude Dariushova noha, kterou si před původně plánovaným soubojem s Islamem zranil. Pokud však vše půjde dobře, tak by se vše mohlo stihnout v druhé polovině roku 2022 s tím, že by divize na konci roku měla znovu šampiona.

Úvodní foto vis Art By Rep


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *