Co hledáte?

Dana White mluví o titulové bitvě pro Diaze

Dana White mluví o titulové bitvě pro Diaze

Situace na vrcholu welterweight divize je na první pohled poměrně jasná. Na trůnu totiž už nějakou dobu sedí dominantní šampion Kamaru Usman a hned pod ním je na prvním místě divize rival Colby Covington. Usman se však hned několikrát nechal slyšet, že o odvetu nemá zájem, protože si jí Colby zatím dostatečně nezasloužil. Po porážce s Usmanem totiž nastoupil jen do souboje s Woodleym, kterého porazil, ale to je údajně málo. Usman tedy zmiňoval, že by rád změřil síly například s Chiesou, ale UFC prezident Dana White má jasno. V titulových plánech by navíc velkou roli mohl sehrát i Nate Diaz.

Jiří Procházka nabídl krátký názor na Rakice

“Colby je teď jasná jednička. Udělali jsme pro Usmana odvetu s Masvidalem, protože si to tak přál. Souboj Usman vs Covington je však jeden z nejlepších duelů, které jsem kdy viděl. Colby je tedy jasný vyzyvatel. Tenhle zápas musí dopadnout. Co se týče souboje Edwards vs Diaz, tak kdokoliv z této dvojice vyhraje, tak je další na řadě,” potvrdil UFC prezident Dana White.

Plán je tedy v podstatě jasný. V následujících měsících se naplánuje titulová odveta Usman vs Covington 2 s tím, že vítěz blížícího se duelu Edwards vs Diaz pak dostane šanci vyzvat šampiona. Z pohledu Edwardse je to logické řešení, protože je roky neporažený a navíc je to trojka divize. Diaz však není ani v žebříčku a díky jedné výhře by se dostal až na samotný vrchol. Občas to však takhle funguje. Nate je totiž velké jméno, které chtějí všichni fanoušci vidět zápasit co nejčastěji.

Sám Diaz ke své menší aktivitě řekl, že to není jeho chyba. Údajně je vždy připravený bojovat, ale je problém s nalezením soupeřů, protože se mu prý každý vyhýbá. Nyní se však chystá zpět do boje, ve kterém půjde evidentně opravdu o hodně.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *