Co hledáte?

GSP vysvětluje, jak by si zkusil poradit s Khabibem

GSP vysvětluje, jak by si zkusil poradit s Khabibem

Nyní už je v podstatě jasné, že se souboje Georges St-Pierre vs Khabib Nurmagomedov nikdy nedočkáme. Poslední roky a měsíce se o něm sice neustále spekulovalo, ale zúčastněné strany k dohodě nedošly, takže jako první ukončil kariéru GSP a na něj letos navázal i Khabib. Legendární bojovník však v jednom z rozhovorů naznačil, jak by si zkusil s Orlem poradit.

“Záhada” jménem Javid Basharat byla vyřešena

“Khabib je velice silný na pletivu, takže bych se hned od začátku snažil zabrat střed klece, kde bych hodně spoléhal na naznačování, abych si ho držel trochu od těla. Snažil bych se to držet ve středu a kdyby se přiblížil, tak bych reagoval svými takedowny a skrze explozivitu bych se ho pokusil dostat na zem, což je podle mě úspornější. Khabib je však mnohem lepší v řetězení takedownů (navazování technik, které nakonec vedou k tomu, že soupeř skončí na zemi). Hodně lidí srovnává Khabibův styl se stylem, kterým dominuje Usman. Podle mě je však mezi nimi velký rozdíl a nedá se to moc srovnávat. Rozhodně bych se však Khabiba nebál. Každého, s kým jsem bojoval, jsem totiž dokázal dostat na zem. Pravděpodobně by tak Khabib skončil na zádech. Je mi však jasné, že bych se na zádech nejspíš ocitl i já, díky čemuž by byl celý zápas hodně zajímavý. Wrestlingových výměn bych se však rozhodně nebál. Snažil bych se prosadit svou. Podle mě v tomhle udělali chybu předešlí soupeří. Báli se výměn a zemi, ale já mam dostatek zkušeností, abych dokázal držet krok a kontrovat. Rozhodně bych se však snažil trhat klinče. Primárně bych si rozhodně chtěl držet vzdálenost,” vysvětlil GSP, který je stále ve skvělé formě.

Navzdory tomu, že ukončil kariéru, nabízel, že by se právě kvůli Khabibovi do akce rád vrátil, protože je to velká výzva, ale k dohodě nedošlo, takže souboj GSP vs Khabib bide patřit mezi ty, které bychom chtěli vidět, ale bohužel nikdy neuvidíme.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *