Co hledáte?

Najde Vettori recept na šampiona Adesanyu?

Tento víkend nás čeká nabitý galavečer UFC 263, který se uskuteční v Glendale v Arizoně. Turnaj nabídne hned dva titulové duely ve střední a muší váze. Vrací se také oblíbený Nate Diaz, který se utká s Leonem Edwardsem. Co od turnaje můžeme očekávat?

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 500 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Veličkovič vysvětluje, proč odmítl zápas s Vémolou

Najde Vettori klíč k vítězství?

V hlavním zápase večera uvidíme odvetu mezi šampionem Israelem Adesanyou a Marvinem Vettorim z Itálie. V prvním vzájemném měření sil zvítězil na Split Decision Israel Adesanya, ale vítězství bylo určitě spravedlivé a zasloužené, byť oba bojovníci předvedli kvalitní výkon. Vettori od té doby uspěl v pěti zápasech a stal novým vyzyvatelem ve střední váze. Jeho zápasy nejsou pro fanouška nijak oslnivé a většinou končí na body, ale tvrdá práce ho dostala tam, kde je.

Jeho styl, který je založený hodně na wrestlingu od prvního vzájemného duelu s Adesanyou ještě více vylepšil a navíc Jan Blachowicz mu určitě ukázal, s jakou taktikou se musí jít na aktuálního šampiona střední váhy. To ostatně nedávno potvrdil i Michael Bisping, který Vettorimu radí, aby zkoušel strhy uprostřed oktagonu a ne u pletiva, kde může Adesanya lépe vstávat. Sám ale bere rodáka z Nigerie jako mírného favorita. 

Moreno půjde po ukončení…

V muší váze nás čeká další souboj o titul mezi šampionem Deivesonem Figueiredem a Brandonem Morenem. Zde půjde o odvetný duel z konce minulého roku, který skončil remízou. Figueiredo by tento duel nejspíše vyhrál na body, ale ve třetím kolem mu byl odečten bod a právě díky tomu byl zápas vyhodnocen jako remíza. Potvrdí nyní roli favorita?

Musím být agresivní a vyvíjet na něj tlak, to je vše. Gameplan je velmi podobný prvnímu zápasu, ale musím dávat pozor na jeho sílu. Je velmi odolný. Vždy se snažím souboj dokončit, ale na této úrovni je to velmi těžké. Budu se snažit být nejlepší verzí sebe sama a zkusím zápas ukončit před limitem,“ řekl k odvetě Moreno.

Třetí zápas, který je vypsaný na pět kol, ale nejedná se o titulový duel, je souboj populárního Nata Diaze s Leonem Edwardsem. Ten má za sebou osm vítězství v řadě a rád by se propracoval k souboji o pás s Kamaru Usmanem. Diaz tvrdí, že je v nejlepší možné formě a je připraven na všechno. Edwards chce svého soupeře ukončit před limitem. Kdo se bude radovat v tomto zajímavém souboji? Podle sázkových kanceláří je Diaz až nečekaně velkým outsiderem.

Dále se můžete těšit na na veterána Demiana Maiu, Belala Muhammada, Lauren Murphy, Jojo Calderwood, Paula Craiga, Drew Dobera nebo Brada Riddella. Celý turnaj můžete sledovat na TV Tipsport.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *