Co hledáte?

Legendární bojovník potvrdil konec kariéry?

Legendární bojovník potvrdil konec kariéry?

Jen těžko budete hledat tak zkušeného bojovníka, jakým je právě Alistair Overeem. Ten během své bohaté kariéry, která začala už v roce 1999, nastoupil do celkem 14 zápasů v kickboxu a 67 zápasů v MMA, což jsou neuvěřitelná čísla. V rámci UFC se navíc dlouhé roky dokázal držet na vrcholu, i když na absolutní špičku v podobě titulu šampiona bohužel nikdy nedosáhl. Poté, co porazil Harrise a Sakaie, prohlašoval, že má před sebou poslední pokus na získání UFC titulu. Cestu mu však zastoupil Volkov, který jej ukončil ve druhém kole. UFC se s Overeemem následně rozloučilo a nyní to vypadá tak, že Alistair s bojovými sporty úplně končí a odchází do důchodu.

Ragozin posílá “poslední” vzkaz Vémolovi a Peštovi

Napovídá tomu alespoň video, které umístil na své sociální sítě. Už poté, co musel opustit ligu mistrů, se nechal slyšet, že si chce chvíli odpočinout, pobýt s rodinou a poté se rozhodne, co bude dál. Na UFC už sice aktuální forma nestačila, ale s ohledem na pověst a zkušenosti by se Overeem mohl zkusit prosadit v Bellatoru nebo jiné světové organizaci. Dokonce zaznívala možnost, že by se vrátil do Japonska, kde by mohl působit v organizaci Rizin, kterou domácí fanoušci dobře znají díky Jiřímu Procházkovi. Vypadá to však, že se Reem rozhodl, že pověsí rukavice na hřebík, což se dá pochopit. Přeci jen zápasí od roku 1999, tedy více než 20 let, během kterých absolvoval celou řadu velkých bitev.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alistair Overeem (@alistairovereem)

Nejblíže UFC titulu byl Alistair v souboji s Miocicem, na který došlo v roce 2016. Reem tehdy Stipeho poslal k zemi a následně zamkl škrcení, ze kterého pochází legendární hláška. Poté, co Miocic zápas otočil a Alistaira ukončil, totiž Overeem v po-zápasovém rozhovoru tvrdil, že cítil odklepání, ale Joe Rogan mu v ten moment dost chladnokrevně na videu ukázal, že žádné odklepání nebylo vidět.

Pokud se Reem skutečně loučí, tak na sebe a svou kariéru může být hrdý, protože byl, je a ještě nějakou dobu bude vzorem pro další bojovníky, kteří se snaží prosadit a propracovat se na vrchol.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *