Co hledáte?

Úspěšná boxerka jde do MMA a má Conorův obdiv

Úspěšná boxerka jde do MMA a má Conorův obdiv

Nejen v poslední době jsme svědky toho, že boxeři lákají MMA zápasníky, aby se s nimi utkali v ringu. V poslední době to byl například Jake Paul, který se utkal s Benem Askrenem, ale před pár lety byl podobný případ i obrovský zápas Floyd Mayweather vs Conor McGregor. Málokdy se však stane, že by někdo z boxu okusil vody MMA, protože je to samozřejmě mnohem komplexnější sport, na který je třeba se náročně a dlouhodobě připravovat. Najdou se však i výjimky, jako je Claressa Schields.

Prezident White a matchmaker Shelby čelí zvláštnímu obvinění

“Ano, MMA a box jsou hodně rozdílné sporty. Koneckonců však jde o bojování. Obojí zahrnuje sílu, IQ , srdce, disciplínu, dietu a jasný specifický životní styl. Všechno tohle dohromady. Není pro mě nemožné, abych se stala skvělou MMA zápasnicí. Mám všechno, co k tomu potřebuji. Rozhodně z žádné MMA bojovnice nemám strach,” vzkázala Claressa Schields, která vlastní hned 2 zlaté olympijské medaile.

Tím, že z boxu přechází do MMA, si evidentně získala respekt Conora McGregora, který se marně snažil nalákat Floyda do oktagonu. “Respekt této šampionce několika váhových kategorií. Za měsíc má totiž svůj první MMA zápas. Podobné věci je třeba zdůrazňovat a řádně oceňovat. Chce to totiž hodně kuráže, kterou mnozí mužští protějšci nemají. Přeji ti hodně štěstí. Další zabiják v různých vahách a různých sportech. Vítej.”

Claressa, která začala trénovat v roce 2020, má podepsanou smlouvu s organizací PFL, ve které nyní působí například Pettis, Werdum, MacDonald a mnozí další. Na svůj MMA debut se pak připravuje v gymu JacksonWink MMA, tedy například po boku Jona Jonese, což je určitě velká škola.

Přechod do MMA pro úspěšnou boxerku rozhodně nebude snadný, protože se bude muset vyrovnat s tlakem a očekáváním, tak uvidíme, jak se jí bude dařit.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *