Co hledáte?

Doktor podrobně rozebírá, jaké škody Procházka Reyesovi způsobil

Doktor podrobně rozebírá, jaké škody Procházka Reyesovi způsobil

Proběhnuvší souboj Dominick Reyes vs Jiří Procházka, o kterém se mluví už od nedělního rána, nabídl atraktivní podívanou plnou tvrdých přestřelek, ale zajímavé je, že Procházka, který několikrát tvrdě inkasoval, nemá v obličeji téměř žádné zranění, zatímco Reyes skončil, jak kdyby absolvoval nepříjemnou autonehodu. Právě i kvůli tomu dostal od komise zdravotní stopku, kterou teď ve svém videu krásně rozebral doktor Brian Sutterer, který se na svém YouTube kanále pravidelně věnuje MMA.

Kyselá trojka Rakic dál rýpe do Jiřího Procházky

S ohledem na to, jak odborné výrazy Sutterer používá, se upřímně radši nebudu pouštět do jejich překládání, protože bych se určitě ani zdaleka nepřiblížil realitě, ale video je tak názorné, že každý základní myšlenku určitě pochopí. Brian například upozorňoval hlavně na to, že Jiří Reyesovi evidentně hodně poničil orbitální kosti, které úzce přiléhají na oční svaly, což by samozřejmě mohlo negativně ovlivnit Dominickův zrak, respektive jeho schopnost pohybovat očima do různých směrů. Právě proto musí Reyes doplnit hned několik lékařských potvrzení, jinak nesmí až to října tohoto roku zápasit.

Dle serveru MMA Fighting, který pravidelně přináší aktuální informace, nesmí Dominick Reyes bojovat až do 29. října. Pokud by chtěl tuto dobu zkrátit, tak musí získat potvrzení od lékařů ohledně zlomeného nosu a poraněných orbitálních kostí. (V originále – bilateral nasal bone fractures, right displaced orbital medial wall fracture, and left displaced orbital zygomatic arch fracture). I kdyby potvrzení získal, tak stejně nesmí do 1.7. zápasit a do 16.6. nesmí absolvovat sparringy. To by však neměl být problém, protože teď samozřejmě bude potřebovat nějaký čas, aby se zahojil a postupně se připravil na další souboj.

Jiřího prozatímní UFC statistika je doslova neuvěřitelná. Dva zápasy, dvě tvrdá KO, po kterých soupeři ani nedošli na vyhlášení, a k tomu hned 3 bonusy v hodnotě 150 000 dolarů za dva výkony večera a jeden zápas večera. Když se pak podíváme na Jiřího celkovou statistiku (28-3-1 / 27 ukončení před limitem) a vezmeme v potaz, že mu ještě ani zdaleka není 30 let, tak před sebou máme úkaz, který v lize mistrů snese srovnání jen s těmi opravdu nejlepšími z nejlepších.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *