Co hledáte?

David Dvořák prozradil, kolik mu zbyde z UFC výplaty

David Dvořák prozradil, kolik mu zbyde z UFC výplaty

UFC je pomyslná liga mistrů bojových sportů, takže fanoušci mají často za to, že všichni bojovníci a bojovnice, kteří v této organizaci působí, jsou skvěle zajištění. Jak však pravidelně upozorňujeme i skrze zveřejňování výplat, realita je mnohdy jiná a mnohem smutnější. Na první pohled totiž mohou částky působit hodně zajímavě, protože se bavíme o desítkách tisíc, stovkách a občas i milionech dolarů, ale je potřeba brát v potaz daně a výdaje kolem. Právě o tom, kolik z takové UFC výplaty zbyde, hezky pohovořil David Dvořák, který má na svém kontě 2 UFC výhry a brzy ho čeká další bitva.

UFC elita tipuje válku Dominick Reyes vs Jiří Procházka

“Není to vůbec v pohodě,” reagoval David Dvořák v rámci podcastu U Kulatého stolu, jak se dá z UFC výplaty uživit. “Je to hodně náročné. Fůra lidi mí řekla, že jsem za ten zápas ve Vegas dostal velké peníze, ale já jsem velké peníze vůbec nedostal. Já jsem dostal 28 000 dolarů, což je základ, kdy je 14 000 zápas a 14 000 výhra, plus 3 500 dolarů za mediální povinnosti a Reebok sponzoring. Bylo to tedy zhruba 30 000 dolarů (cca 650 000 Kč).

Nicméně UFC z toho hned vzalo 30 %, což je klasická americká daň, která přísluší k danému státu. Jen přes 200 000 Kč mi vzali na daních. Pak přijde česká daň a pak procenta pro trenéra a manažera, plus se pokryje příprava. Když vezmu jen procenta a daně, tak je to zhruba 50 % z celé výplaty. To je jen to, co musím odevzdat. Nepočítám to, co jsem investoval do přípravy a další věci. Kdybych nevyhrával (plat by byl cca 17 500 dolarů), tak jsem na nule a nebo v mínusu.”

David Dvořák tak má nyní v plánu v květnu ukončit Paivu a pak si se třemi UFC výhrami na svém kontě říct o novou UFC smlouvu, která by už přeci jen měla být o něco zajímavější a výhodnější. Hodně podobnou nováčkovskou smlouvu měl i Mach Muradov s tím, že ten nyní právě po 3 výhrách v řadě a 2 bonusech vyjednává o jejím prodloužení a vylepšení. Výjimkou je jen Jiří Procházka, který jako bývalý Rizin šampion a skutečně elitní borec dostal přeci jen lepší podmínky.

Zdroj. YouTube U Kulatého stolu

Úvodní foto via Nutrend

Tags:

Mohlo by vás zajímat

7 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *