Co hledáte?

Conor upozorňuje na Diazovy problémy s dopingem

Conor upozorňuje na Diazovy problémy s dopingem

Výrok o tom, že už přestává být slušný a hodný, se bral hodně s nadsázkou, protože se v té době týkal spíše stylu oblékání, ale vypadá to tak, že se Conor skutečně do určité míry vrátil ke svému bývalému já, které vynikalo tím, že rýpalo do ostatních bojovníků. Výměnu s Dustinem Poirierem asi není třeba připomínat. Vše nakonec dopadlo dobře a zápas byl ze strany UFC potvrzen. Nyní se však Conor opřel do dalšího rivala, kterému vyčítá užívání dopingu, proti kterému však zrovna Nate Diaz vždy hlasitě vystupoval.

VIDEO: Apollo spáruje s BMF šampionem Masvidalem

“USADA mě pravidelně testuje. Krev a moč. Tento týden to bylo už podruhé. Nedávám jim to však za vinu, protože jsem skutečně zvíře. Co mě však znepokojuje, je to, že se už neoznamují kauzy, kdy byl nějaký bojovník pozitivně testován. To znamená, že se to tutlá a nebo se všichni odkazují na pančované suplementy, což se akceptuje. Jak je možné, že se výsledky nezveřejňují? Však Diaz byl pozitivně testován a jeho vlastní značka suplementů obsahovala zakázané látky. V souvislosti s velkým zápasem však byl velice rychle očištěn. To jsme teď v nějakém temném období?” začal Conor McGregor klást nepříjemné otázky a znovu připomněl Diazův pozitivní test.

Je pravda, že byl Diaz před soubojem s Masvidalem pozitivně testován, ale právě s odkazem na to, že nešlo o vědomé užití, ale o pančované suplementy, byl bleskově očištěn a mohl tak do souboje nastoupit. Jeho značka suplementů však byla nicméně označena, jako “riziková”, protože se v ní objevily stopy Ligandrolu a Ostarinu.

“Všichni jsou na steroidech, říká jejich uživatel Nate Diaz,” pokračoval Ir v rýpání, načež se Diaz ozval a na oplátku obvinil Conora z užívání steroidů, což prý mělo vliv na jeho karido, a zároveň se vysmál jeho tréninkovému programu FAST, který Conor praktikuje a nabízí ho i svým fanouškům.

Zlá krev je tedy evidentně hodně aktuální, takže je jasné, že se výhledově dočkáme i dalších výměn. Jinak co se týče Conorovy otázky ohledně toho, proč se nezveřejňují pozitivní nálezy, tak tam je to zcela jasné. Dříve se pozitivní nálezy zveřejňovaly hned, ale bohužel to pak často vedlo k tomu, že i když se daný jedinec obhájil a dokázal, že šlo o omyl a nebo nevědomé užití, tak byl komunitou stejně označen za podvodníka. Došlo tedy ke změně, kdy je o výsledku informovaná jen daná osoba, která má šanci se bránit. Zprávu tak může zveřejnit daný bojovník a nebo bojovnice, případně vše na konci procesu, pokud přichází trest, zveřejní USADA. Pokud se však daný jedinec obhájí, tak o celé kauze vlastně nikdo nemusí vědět, což je asi správný a citlivý postup.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *