Co hledáte?

OKTAGON vedení omezí moc a tlak fanoušků

OKTAGON vedení omezí moc a tlak fanoušků

Jak se poslední roky ukazuje, MMA je unikátní odvětví, které v sobě snoubí sport, ale do velké míry i show a showbyznys. Díky tomu je v rámci MMA světa moc fanoušků mnohem větší, než je tomu u jiných sportů. Právě jejich zájem totiž často rozhoduje o tom, zda se daný zápas uskuteční a nebo nikoliv. Typickým příkladem je souboj Mayweather vs McGregor, o kterém se dlouho spekulovalo, ale i díky obrovskému zájmu fanoušků z celého světa se na něm začalo pracovat a nakonec jsme jej i dostali. Domácí organizace OKTAGON MMA tlaku fanoušků prý v poslední době rovněž částečně podlehla, což nyní plánuje změnit.

Cože? Co ve vězení našla kontrola u Karlose Vémoly?

“Rád bych řekl, že ne, ale po duelu Vémola vs Mikulášek byl tento duel už druhý,” přiznal spolu-majitel organizace OKTAGON MMA Pavol Neruda pro server šport.sk v reakci na otázku, zda do tvorby zápasů vstupují i pomyslné objednávky a přání fanoušků. “Milan se k němu sice probojoval více, než tomu bylo u Vaška, ale podle nás pro něj bylo moc brzo. Tlak fanoušků nás však ovlivnil.”

Vedení se tak nyní evidentně pokusí zápasy, o kterých si není úplně jisté, do určité míry omezit, “Zkusíme se jim vyhnout. Chceme se zlepšovat a budovat si jméno i v zahraničí. K tomu nám pomohou kvalitní a vyrovnané souboje, které lidi baví. Nemá pro nás význam, když Karlos někoho smaže v prvním kole.”

U Milana Ďatelinky samozřejmě hrály hlavní roli jeho výkony, protože před Vémolou dokázal celou řadu soupeřů ukončit hned v prvním kole. Na Terminátora však nestačil. U Vaška Mikuláška však šlo skutečně o zápas, který vznikl na základě toho, že výměny mezi oběma borci přitáhly hodně pozornosti. Ze sportovního hlediska neměl moc smysl, podle čehož také nakonec dopadl. Po sportovní stránce se překvapení nekonalo, ale z hlediska show nám rivalita přinesla celou řadu více či méně zajímavých výměn a popichování, což k MMA rovněž patří a právě díky tomu je tak moc oblíbené.

Právě v návaznosti na to, jak si Vémola s posledními soupeři poradil, se nyní bude hledat nějaká velká zahraniční výzva. Ozval se například Ragozin, ale uvidíme, jak se věci vyvinou.

Zdroj: Šport.sk

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

4 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *