Co hledáte?

Epická bitva na obzoru? Mikhail Ragozin mluví o souboji s Vémolou

Epická bitva na obzoru? Mikhail Ragozin mluví o souboji s Vémolou

Ruský zápasník Mikhail Ragozin (17-4) měl na stole zápas s Karlosem Vémolou (31-6) už dvakrát, ale pouze jednou na něj “skoro” došlo (Karlos se zranil týden před zápasem). To bylo v roce 2019 a od té doby se o souboji s ruským bojovníkem mlčelo. Nyní se o tomto střetnutí začalo opět hojně diskutovat a sám Ragozin by se s bývalým šampionem organizace OKTAGON rád utkal, jak prozradil v následujícím rozhovoru. Za jeho zprostředkování děkujeme Martinu Wodeckému, který působí jako trenér v akademii RMK.

Vémola prozradil, v jaké relaci se pohybuje jeho výplata

Zdravíme do Ruska, jak by si zhodnotil svůj poslední zápas s Leonardem Guimaresem, který proběhl na konci února na turnaji RCC?

Zdravím Vás i fanoušky v České republice, zápas byl super a dost jsem si ho užil. Soupeř mě nemohl ničím ohrozit a já jsem zkoušel nové věci v postoji. Skvěle jsem si to užíval a chybělo tomu jen ukončení, ale patří mu velká čest za to, kolik vydržel ran a tvrdých loktů.

Zaregistrovali jsme tvůj zájem o zápas s Karlosem Vémolou. Trvá pořád?

Ano, zápas s Karlosem mě dost zajímá. Ten souboj domlouvalo už XFN. Pak jsme domluvili zápas u nás v RCC, ale Terminátor se bohužel zranil. Ale už je zpátky ze “servisu” a zjevně se mu daří. Dostal se do zápasového tempa. Vidím, že poráží jednoho soupeře za druhým jako já. Rozehřál se s lehčími soupeři jak váhově, tak zkušenostmi, tak nyní bychom mohli dát fanouškům, co chtějí. Souboj dvou rovnocenných zápasníků. Oba jsme v první padesátce a jsme kvalitní bojovníci. Ten zápas by určitě chtěli vidět moji i Terminátorovi fanoušci. Žádní vysloužilci, ale dva dravci – Terminátor a Medvěd z Uralu.

Vémola na posledním turnaji přišel o pás šampiona střední váhy, protože nedokázal navážit do titulového zápasu. Co na to říkáš?

Ano, neudělal váhu, to se může stát, ale měl snahu. Když se Karlos zranil před naším soubojem, tak zápasník Leonardo Silva se na váhu vykašlal úplně a řekl rovnou, že jí dělat nebude. Taky si uvědomte kolikrát a kolik v krátké době shazoval. Musí to být hodně, jelikož vím, že on v zápase váží kolem 95 Kg. Kdo si to nezkusil, tak by neměl kritizovat. To že přišel o pás je podle pravidel správně a nám by se mohl podařit opravdu světový zápas o pás. Sehnat takové dva bojovníky do titulového duelu mimo velké světové organizace není sranda. Ti co jsou nad námi, jsou z 90 % podepsaní a ostatní jsou většinou veteráni, kteří ztratili dravost.

Promotéři organizace OKTAGON slíbili, že dalším soupeřem Vémoly, bude zahraniční zápasník a souboj by měl být o pás šampiona. Je to pro tebe motivace?

Motivace to je dobrá, ale hlavně dokončit, co jsme slíbili fanouškům a dokázat, jestli vyhraje “robotická technika” Terminátora nebo Medvěd z Uralu. Navíc jsem ze zahraničí, takže splňuji všechny kritéria promoterů :). Tenhle zápas ale nemusí být jen pod OKTAGONem, v ČR máte více organizací. Navíc ONE FC začíná expandovat do Evropy. RCC s ONE spolupracuje a nyní i Night of Warriors. Pokud se nepletu, tak Karlos zápasil i v Night of Warriors.

Jsi v kontaktu s organizací OKTAGON, pakliže ano, probíhají nějaká konkretní jednání?

Ne, zatím nejsou žádné oficiální jednání s OKTAGONem, ale náznaky jsou z různých stran. Mnoho bojovníků z Oktagonu bojovalo u nás v RCC, co si pamatuji, tak Viktor Pešta nebo David Kozma a s mnohými se jednalo i nedávno, co vím. Takže i OKTAGON by mohl přivézt kvalitu z RCC do České republiky. Jestli se nepletu OKTAGON nedávno podepsal mého krajana a kvalitního bojovníka Michaila Mokhnatkina, kterému se v posledních zápasech nedařilo a já mám tři vítězství v řadě a z posledních sedmi zápasů šest vítězství. Očividně je i zájem fanoušků, protože tohle je už čtvrtý rozhovor, který sem k tomuto tématu za poslední dobu poskytl.

Už jednou z vašeho zápasu sešlo. Myslíš, že nyní je ten správný čas utkat se s Karlosem Vémolou?

Ano, myslím si, že teď uzrál čas na tento zápas.

V čem vidíš největší přednosti Karlose Vémoly?

Silné strany Karlose? Jestli bude zápas v Čr a budou zde fanoušci, tak atmosféra bude hrát v jeho prospěch. Co jsem zažil na Night of Warriors bylo opravdu skvělé. Petr Yan vždy rád vzpomíná na super fanoušky, když zápasil na turnaji UFC v Praze. Jinak mě Karlos nemá čím překvapit. Jedině, že by se před zápasem zranil… Váhově budeme stejně, takže ani tohle nebude na jeho straně.

Mnoho zápasníků sní o kariéře v UFC. Jsou takové plány i v tvojí kariéře?

Ano samozřejmě, že UFC je top, ale já bych teď chtěl vyzkoušet evropské organizace.

Děkuji ti za rozhovor. Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky MMA Shorties?

Děkuji za otázky. Chci poděkovat vašim fanouškům a celkově fanouškům MMA v ČR za zájem a zprávy které dostávám. Těší mě to a určitě Vám nějaký zápas, v některé z českých organizací předvedu. Mějte se hezky a veselé Velikonoce.

Mikhail Ragozin a Martin Wodecki

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *