Co hledáte?

Mach promluvil o aktuální formě a shazování

Mach promluvil o aktuální formě a shazování

Makhmud Muradov před nedávnem na svůj IG zavěsil fotku, na které vypadá obrovsky a pod kterou dopsal, že má aktuálně 95-97 Kg, tedy téměř metrák. Běžně přitom zápasí ve váze do 83 Kg s tím, že v minulosti dokonce plánoval přestup do welteru, tedy do kategorie do 77 Kg. Čím to, že Mach tak zmohutněl a bude to případně problém v rámci shazování na další zápas?

Végh vysvětluje, jak to bude s Ďatelinkovým rohem a má radu pro Vémolu

“Cítím se dobře. Chodím tady (v Uzbekistánu) na wrestling. Jedu teď hlavně silové a kondiční tréninky a lapy. Bez sparringů. Trochu se teď totiž šetřím. Až budu mít přesné datum zápasu, tak pojedu sparringy mnohem více. Budu se specificky připravovat na daného soupeře. Rychlost tam zatím je a bomba ještě větší. Necítím, že by bylo něco špatně. Fýza tam je taky. Hubnutí? Už jsem v minulosti několikrát měl podobnou váhu a hubnutí bylo úplně v klidu. Jen si tady teď prostě dopřávám a hodně jím, protože u nás doma je top jídlo. Maminka hodně vaří,” vysvětlil Mach pro MMA Shorties.

Fanoušci už totiž v souvislosti s poslední fotkou začali spekulovat o tom, zda se Muradov nechystá do vyšší váhové kategorie, tedy do polo-těžké váhy, kde by případně mohl narazit na Jiřího Procházku. Žádná taková změna však v plánu není. Mach má teď jen relativně “lehčí” režim, kdy dává tělu odpočinout, ale zároveň hodně posiluje a zaměřuje se na sílu.

Mach nikdy neměl s váhou a jejím splněním problémy, takže dobře ví, co dělá. Navíc 97 Kg ještě není úplně tolik. Další zápas ho totiž čeká až v létě na dalším velkém UFC turnaji, takže je dostatek času se teď zaměřit na sílu a dát tělu trochu odpočinout.

Aktuálně se prý řeší nová smlouva a výrazně lepší podmínky, než byly při vstupu do UFC. Makhmud totiž do ligy mistrů vstupoval zápasem na poslední chvíli, se kterým byla spojená základní nováčkovská smlouva. V UFC však dokázal vyhrát 3 zápasy za sebou a hned za 2 výhry dostal bonus za výkon večera, takže je jasné, že mu teď vedení zvedne výplatu.

Úvodní foto via IG Makhmud Muradov

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *