Co hledáte?

Propuštěný Alistair Overeem už má 2 velké zájemce

Propuštěný Alistair Overeem už má 2 velké zájemce

Minulý týden přišla poměrně nečekaná zpráva. UFC se totiž rozloučilo hned se dvěma legendami těžké váhy. V lize mistrů totiž skončil bývalý šampion Junior dos Santos a rovněž legendární Alistair Overeem. Dana White se sice nechal slyšet, že má oba borce rád, ale evidentně už nezapadli do plánů vedení. Oba jsou tak nyní volnými bojovníky, takže je jasné, že s ohledem na to, jak velká jména to jsou, přijdou nějaké nabídky. V souvislosti s Reemem se už spekuluje o dvou možných zájemcích.

Kolik dostane Milan Ďatelinka za zápas s Vémolou?

Jako první se ozvala organizace Rizin, ve které Overeem svou MMA kariéru v podstatě začínal. “Podle mě hrál Alistair velkou roli v budování bojových sportů v Japonsku, ale i ve světě. Pamatuji si, jak jsem jel do Holandska podepsat Valentijna Overeema a přitom jsem narazil na sedmnáctiletého Alistaira. Hned jak jsem ho v gymu viděl, tak jsem věděl, že ho musím podepsat taky. Možná se pletu, ale mám za to, že měl Alistair svou MMA premiéru v Japonsku. V té době to byl ještě hubený chlapec, ale dodnes si pamatuji, jak na mě už tehdy působil. S ohledem na to je jasné, že pokud Alistair bude chtít, tak klidně může pokračovat v Japonsku. Zrovna nás čeká turnaj Rizin 27, kterým celý tento rok začneme. Letos však budeme mít zhruba 7 akcí, takže by se pro něj určitě našlo místo,” nechala se slyšet hlava organizace Rizin Nobuyuki Sakakibara.

Ve skutečnosti měl Overeem MMA premiéru doma v Holandsku, ale záhy začal jezdit právě do Japonska, kde postupně budoval svůj rekord, který nyní čítá 47 výher a 19 porážek.

Jak už to tak v poslední době bývá, o UFC veterány samozřejmě projevila zájem i organizace BKFC, která pořádá zápasy bez rukavic. Prezident organizace Feldman se nechal slyšet, že by rád upsal Overeema i dos Santose, takže se kvůli tomu údajně spojí s jejich týmy.

Uvidíme tedy, jak tato jednání dopadnou. Jako “lepší” řešení pro Reema se zdá spíše Rizin, protože poslední roky kariéry už byl přeci jen značně skleněný, čemuž přizpůsoboval svůj styl boje. V soubojích bez rukavic by tato nevýhoda mohla vést k nějakému zbytečnému zranění.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *