Co hledáte?

Cestou ranhojiče na OKTAGON UDG: Last Man Standing

Cestou ranhojiče na OKTAGON UDG: Last Man Standing

V další epizodě rubriky „Cestou ranhojiče“, kterou má na svědomí Bobesh Vojkůvka z Alpha Cutman Team, se podíváme do zákulisí brněnského turnaje OKTAGON UDG: Last Man Standing, který nabídl osmičkovou pyramidu a celou řadu super-fightů.

Kolik dostane Milan Ďatelinka za zápas s Vémolou?

Novoty

Projekt UNDG LMS pod taktovkou OKTAGONu byla jedna velká jízda plná pěstí, loktů, kopanců, ledu a tejpování. Nová pravidla Undergroundu, kombinace osmičkové pyramidy se super fighty a hvězdná karta nabídla divákům nevídanou podívanou a našemu týmu pár novot. Jednou z nich bylo především tejpovaní kotníků. Tohoto nelehkého úkolu se výborně zhostil na slovo vzatý odborník a náš expert přes nohy a traumatologii cutman Cede. Já osobně zastával roli backstage cutmana. V rozcvičovnách jsem pečoval o zápasníky postupující v pyramidě. Na první pohled jasná linie práce. Ale realita byla náročnější, než by se zdálo. Vymyslel jsem si pro to vlastní heslo: Schrodingerův zápasník. Ale o tom později.

Soukolí

Na tejpovaní jsme rozjeli klasický kolotoč na dva zadáky, dva klecaře a dispečera s tím, že od hlavní karty se do rotace na kleci postupně zapojili všichni cutmani. Verča se ten den stala osobní cutwoman Ládi Krištůfka a Dan s Honzou trhli své rekordy v počtu tejpů za jeden večer. Já měl tu čest tejpovat Čehovského a Paleše. Vše šlapalo jak má a tak jsem se během prvního zápasu přesunul na svou novou pozici v tomto organizačním soukolí.

Backstage cutman

Mým hlavním posláním tohoto večera bylo kontrolovat a udržet bojeschopné zápasníky postupující v pyramidě. Navazoval jsem tak na péči cutmanů u klece a samozřejmě i lékařů. Doošetřoval jsem zranění, čistil rány, punktoval karfioly, hodně chladil, především ruce a opravoval tejpy, bylo-li to třeba. Ke každému postupujícímu jsme s Ondrou, naším dispečerem, museli přistupovat jako k nově nastupujícímu zápasníkovi. Restart a všechny kontroly, páskování a podpisy znovu. V půlce večera došlo samozřejmě na komplikace, neb dva zápasníci museli odstoupit kvůli zranění. Než se však vždy celý tým definitivně rozhodl, končily další zápasy a informace musely dojít na nejvyšší velení a zase zpět k nám do backstage. Potřebovali jsme co nejdříve vědět, kdo půjde s kým a do jakého rohu. A tak už byl některý zápasník pro zranění mimo hru, ale zároveň ještě nebyl odepsán a naopak kluci z reserved fightů ještě nebyli ve hře a zároveň už se nimi vlastně počítalo. Odtud tedy Schrodingerův zápasník. Asi nejtěžší to měl mladý Šimkulič a jeho tým. Otevírali celou kartu. Zvítězili. Ideální čas na sprchu a pořádné jídlo. A však malá jiskra naděje je držela stále v rozcvičovně. Čekání se jim vyplatilo a do pyramidy se nakonec dostali.

Silné okamžiky

První, hodně silný okamžik, proběhl při rozpolcené debatě v týmu Siváka. Šité pravé obočí, zranění na levé ruce a pravé noze. Museli se rozhodnout, zda pomyslně hodí ručník do ringu. Pohled do Vaškových očí byl velmi těžký. Oči zraněného bojovníka, co by bojoval dál, ale nemůže. Zápas jasně vyhrál, z pyramidy však odstoupil.

Druhý, pro mě osobně až mrazivý okamžik, bylo KO, které Mané uštědřil Križanovi. Križan bezvládně padl k zemi. S rozhodčím jsme jej dávali do stabilizované polohy a snažili se vytáhnou zkousnutý chránič zubů. Z nosu mu crčela krev. Chránič se nám povedlo vytáhnout až s asistencí lékaře. Ten zavolal záchranáře s nosítky a o zápasníka bylo postaráno.

Třetím silným okamžikem bylo samotné finále. Moje želízko v ohni na vítězné tejpy ztělesňoval Milna Paleš k němuž se z druhé strany pyramidy probil Michael Krčmář. Zápas měl všechno, co má finále mít, včetně jednoho nepříjemného faulu. Vítězství si nakonec urval Paleš a stal se tak absolutním šampionem večera.

Předchozí díl z rubriky Cestou ranhojiče můžete najít ZDE.

Autor: Bobesh Vojkůvka

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *