Co hledáte?

Israel Adesanya upřímně promluvil o první MMA prohře

Israel Adesanya upřímně promluvil o první MMA prohře

Donedávna neporažený šampion střední váhy Israel Adesanya se na turnaji UFC 259 pokusil dostat do elitního klubu šampionů, kteří v jednu chvíli drží tituly ve dvou různých váhových kategoriích. Do cesty se mu však postavil chasník Jan Blachowicz, který byl sice ve většině svých posledních zápasů outsider, ale i přesto je dokázal vyhrát. Jinak tomu nebylo ani s Adesanyou, kterého v hodně taktické a technické bitvě porazil na body a obhájil tak svůj titul šampiona polo-těžké váhy. Pro Adesanyu to byla první prohra MMA kariéry. Co na to hvězda z Nového Zélandu říká?

Jon Jones se vysmál rivalovi Adesanyovi

“Prohry jsou součástí života. Už jsem se s nimi v minulosti setkal. Tahle je moje první v rámci MMA, ale je to tak, jak to je. Pokud jsem měl prohrát, tak jsem rád, že to bylo právě s Jankem. Je to šampion na úrovni a velice hodný chlapík. Navíc má na svém kontě skvělý příběh. Málem ho z UFC vyhodili, ale on to otočil a dominantně si došel až k titulu. Navíc mně, budoucí hvězdě a legendě, uštědřil první prohru MMA kariéry. Pokud jsem měl prohrát, tak je dobře, že to bylo právě s ním,” reagoval Adesanya na po-turnajové tiskové konferenci.

Israel se během své UFC kariéry hned několikrát zmínil o tom, že je připravený na to, že prohraje, protože na to stejně asi dříve nebo později dojde. Na svůj “dokonalý” rekord se tak nikdy významněji neupínal. Ve sportu, kde vás fanoušci hodnotí podle posledního výkonu, je hodně těžké prohrát, navíc poprvé v MMA kariéře, ale vypadá to, že to Adesanya dokázal vstřebat jako šampion. Tím mimochodem stále je, protože navzdory prohře je stále vládcem střední váhy, což mu v celém procesu asi také hodně pomohlo.

Janek a samozřejmě i celá řada dalších bojovníků a bojovnic v minulosti ukázala, že prohra dokáže zlomit, ale také nakopnout ke změnám a k výraznému zlepšení. Soude podle toho, jak Israel nad celou MMA hrou přemýšlí, se dá očekávat, že mu prohra pomůže v dalším rozvoji a zlepšení.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

4 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *