Co hledáte?

Dana White kritizuje rozhodčí souboje Blachowicz vs Adesanya

Dana White kritizuje rozhodčí souboje Blachowicz vs Adesanya

Při pohledu na bodové výsledky souboje Jan Blachowicz vs Israel Adesanya, které byly 49-46/49-45/49-45, by se mohlo zdát, že Polák téměř celou dobu dominoval a jasně tak vyhrál. Ve skutečnosti však souboj nebyl úplně tak jednostranný, ale samozřejmě faktem zůstává, že byl Janek lepším bojovníkem a zaslouženě tak vyhrál a obhájil titul šampiona polo-těžké váhy. Mnozí, včetně UFC prezidenta, však upozorňovali na zvláštní bodování některých kol.

Jon Jones se vysmál rivalovi Adesanyovi

“Dnešní bodování bylo šílené. Tihle chlápci si snad vytahují to 10-8 bodování z prdele. Dnes tam byla dvě kola, která nabodovali 10-8. Když jsem s tímhle vším začínal, tak 10-8 znamenalo, že borec dostal hrozivě na prdel. Prostě dostal. Bralo se to tak, že jeden neudělal nic a druhý jasně dominoval a trefoval. Pak to bylo 10-8. Nyní se to však vymklo kontrole. Doufám, že se nám to podaří nějak vyřešit. Těmihle 10-8 koly by totiž mohli pokazit celou řadu zápasů. Zrovna v hlavním zápase žádné 10-8 kolo nebylo. Myslím si, že nebude nutné nějaké rozhodčí odmítat, ale najednou tady máme hodně 10-8 kol, která však nejsou na 10-8. Jak to vysvětlit? Podle mě někdo rozhodčím špatně radí a instruuje je,” rozpovídal se Dana White na téma bodování, které se samozřejmě v poslední době hodně řeší i na domácí scéně.

Sám Adesanya výsledek zápasu s Jankem nijak nerozporoval, ale na tiskové konferenci se zmínil, že ho body hodně překvapily.

Bodování a rozhodčí jsou samozřejmě témata, která se v MMA světě pravidelně řeší. Dost často jsme totiž svědky různých více či méně kontroverzních rozhodnutí, která pak v komunitě hodně rezonují. Určitá část této problematiky je samozřejmě dána tím, že velká část fanoušků ani pořádně nezná pravidla. Pak tu však jsou chyby, kterých by se měli rozhodčí určitě vyvarovat, ale bohužel k nim dochází.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *