Co hledáte?

Příběh o tom, jak Blachowiczovi pomáhá oběšenec

Příběh o tom, jak Blachowiczovi pomáhá oběšenec

U profesionálních sportovců často vídáme různé rituály a nebo talismany, skrze které se daný jedinec uklidňuje nebo věří, že mu přináší štěstí. Několik případů by se určitě našlo i v MMA světě, ale asi nikdo nebude mít na šampiona polo-těžké váhy Jana Blachowicze, který má jeden hodně nezvyklý až odpudivý talisman. Štěstí mu totiž údajně přináší kus provazu, na němž se oběsil nešťastník, kterého Janek našel v lese, když venčil psy.

Au! Jeden pekelný calf kick a bylo zle

“Nejsem si přesně jistý, kdy to bylo, ale nějak před odvetou s Manuwou. Když jsme tehdy venčil psa, tak jsem v lese našel oběšence. Bylo to docela vtipné, protože jsem dle vzhledu věděl, že je mrtvý, ale i tak jsem se ho ptal, zda je v pořádku. Pak mi samozřejmě došlo, jak hloupé to bylo. Byla to však moje první mrtvola v lese a samozřejmě první mrtvola obecně. Zavolal jsem tedy policii a ti udělali, co bylo třeba. Pak za mnou jeden policista přišel a ptal se mě, zda jsem si vzal kousek toho lana? Nechápal jsem, o čem to kurva mluví. On mi však vysvětlil, že je to kvůli štěstí. Našel jsem si tedy o tom něco na internetu a ukázalo se, že lidé skutečně věřili, že taková věc může přinášet štěstí. Proč to nezkusit? Nejdřív jsem chodil na to místo před zápasy a jen jsem se toho provazu dotýkal. Fungovalo to, ale říkal jsem si, že by do lesa mohl někdo přijít a provaz mi sebrat. Proto jsem si kousek uřízl a teď ho nosím s sebou,” vysvětlil Jan Blachowicz v druhém díle Embedded.

Od zmíněného zápasu s Manuwou Janek nastoupil do celkem 6 zápasů s tím, že jej dokázal porazit jen Thiago Santos, na což došlo v hlavním zápase turnaje UFC Praha. Uvidíme tedy, zda provaz přinese štěstí i v sobotním souboji s Adesanyou. Ten totiž minulý rok zlomil kletbu těch, kteří se objeví na obalu UFC hry, takže by na něj kouzlo provazu nemuselo platit.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *