Co hledáte?

Jon Jones má ve výsledku bitvy Blachowicz vs Adesanya jasno

Jon Jones má ve výsledku bitvy Blachowicz vs Adesanya jasno

Už dnes o půlnoci startuje turnaj UFC 259, kterému vévodí hned 3 titulové bitvy. Hlavním zápasem je pak souboj šampionů Jan Blachowicz vs Israel Adesanya, kteří se utkají o titul šampiona polo-těžké váhy. S ohledem na to, že jdou proti sobě dva šampioni, samozřejmě duel přitahuje velké množství pozornosti a celou řadu vyjádření. Své nabídl i bývalý vládce divize Jon Jones, který mý evidentně naprosto jasno.

Janek Blachowicz má pro Adesanyu důrazné varování

“Jan vyhraje na KO,” vzkázal Jon Jones, který bude souboj pravděpodobně sledovat. Už nějakou dobu se totiž s Adesanyou popichuje na sociálních sítích, takže asi nebude chtít přijít o jeho případnou první profesionální prohru.

Právě na možný souboj s Jonesem se samozřejmě před turnajem ptala celá řada novinářů. Adesanya na dotazy většinou odpovídal v tom smyslu, že na souboj samozřejmě může dojít a pravděpodobně i dojde, ale že se teď primárně zaměřuje na výzvu, kterou má před sebou, tedy na nebezpečného Janka Blachowicze.

Polák je sice hodně nenápadná a skromný borec, ale všichni asi víme, jak si v poslední době poradil s celou řadou soupeřů a hlavně naposledy s Reyesem, kterému nedal nejmenší šanci a tvrdě jej ve druhém kole ukončil.

Jak souboj vidí další bojovníci, kteří se představí na kartě velkolepého turnaje?

Dober

Síla nevychází z velikosti těla, ale z přesnosti a rychlosti, což jsou aspekty, ve kterých je Adesanya skvělý. Podle mě si najde cestu k výhře a váhový rozdíl nebude hrát roli.

Rakic

Podle mě je to 50 na 50, ale myslím si, že pokud to půjde na body, tak Adesanya vyhraje. Pokud však dojde na klinče a boj na zemi, tak to Jan využije ve svůj prospěch, protože je to silný borec.

Makhachev

Podle mě jsou oba velice dobří v postoji, ale myslím si, že Adesanya přeci jen bude lepší. Vidím to tak 55 na 45.

Santos

Je to hodně zajímavý zápas. Uvidíme, jak si Adesanya povede v nové divizi. Podle mě má nad Jankem trochu navrch, protože je rychlejší a má delší rozpětí. Navíc umí skvěle pracovat s prostorem a vzdáleností. Pokud však Janek trefí, tak bude konec. 

Od ledna už není UFC turnaje možné sledovat na stanici Nova Sport 2, ale nově jsou k vidění na Premier Sport, který odvysílá hlavní kartu a který naleznete například v balíčku O2 TV Sport Pack za 199 Kč na měsíc.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *