Co hledáte?

Boom! Připomeňte si jediné Adesanyovo KO

Boom! Připomeňte si jediné Adesanyovo KO

V rámci MMA má Israel Adesanya “dokonalou” bilanci 20-0, ale celkově má napříč bojovými sporty na svém kontě neuvěřitelných 100 profesionálních výher. V MMA jich má totiž 20, v kickboxu 75 a v boxu 5. Proher pak celkem nasbíral 6 (5* kickbox + 1* box) s tím, že má na svém kontě jen jedinou prohru via KO. Tehdy však šlo o hodně tvrdé ukončení, které mu například několikrát předhazoval i rival Jon Jones.

Karlos Vémola nabídl žebříček TOP 5 jmen domácí scény

Adesanya byl tvrdě ukončen ve svém posledním profesionálním kickboxovém zápase. V roce 2017 se na turnaji Glory of Heroes 7 utkal s Alexem Pereirou, který už ho v minulosti dokázal porazit na body. Adesanya tak chtel ukázat, že je mnohem lepší, než soupeř, takže se odchýlil od taktiky, na což také hořce doplatil.

Adesanya měl zápase v podstatě pod kontrolou a postupně jej vyhrával, ale pak přišel pekelný hák a byl konec. “Israel svůj poslední zápas prohrál hodně těsně na body, i když to podle mnohých měla být výhra. Pak jsme šli na Pereiru, který už nás v minulosti také porazil na body. Izzy se tedy místo toho, aby se držel naší strategie, rozhodl, že mu to nandá a bude se s ním přebíjet v postoji. Chtěl jasně vyhrát, což se dařilo, dokonce jím ve druhém kole hodně otřásl, ale protože se nesoustředil, tak dostal levý hák. To je jediný zápas, který Israel prohrál na KO,” vysvětlil trenér Eugene Bareman.

Sám Adesanya v podcastu s Joe Roganem mluvil o souboji v hodně podobném duchu. Uvědomuje si totiž, že se nechal zbytečně unést a za to tvrdě zaplatil. Podobnou chybu prý už nebude nikdy v budoucnu opakovat.

Uvidíme tedy, jak se popasuje s další výzvou v podobě Jana Blachowicze, se kterým se utká v hlavním zápase blížícího se turnaje UFC 259.

Od ledna už není UFC turnaje možné sledovat na stanici Nova Sport 2, ale nově jsou k vidění na Premier Sport, který odvysílá hlavní kartu a který naleznete například v balíčku O2 TV Sport Pack za 199 Kč na měsíc.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *