Co hledáte?

UFC šampion Petr Yan exkluzivně pro MMA Shorties

UFC šampion Petr Yan exkluzivně pro MMA Shorties

Očekávaný turnaj UFC 259, na kterém najdeme hned tři titulové bitvy, se nezadržitelně blíží. Nám se pro vás podařilo získat exkluzivní rozhovor s jedním z aktérů titulového zápasu v bantamové váze. Díky českému trenérovi Martinu Wodeckimu na naše otázky odpověděl aktuální UFC šampion Petr Yan, který se na turnaji utká Aljamainem Sterlingem.

Karlos Vémola nabídl žebříček TOP 5 jmen domácí scény

Na turnaji UFC 259 budeš obhajovat pás šampiona bantamové váhy. Jak hodnotíš svého soupeře Aljamaina Sterlinga a kde jsou jeho největší přednosti?

Určitě je velmi dobrý na zemi a fyzicky je také vždy skvěle připraven. Je to velmi zkušený bojovník, ale na mě to stačit nebude.

Byla ve hře i jiná jména nebo byl Sterling jasnou volbou jak pro tebe, tak pro UFC?

Sterling ten zápas chtěl už při mém prvním souboji o pás šampiona UFC. Co se mě týče, tak já si soupeře nevybírám. Koho přede mě organizace postaví, tak s tím budu zápasit. Jelikož chci držet titul co nejdéle, tak stejně budu muset postupně zápasit se všemi zápasníky v divizi.

Momentálně se připravuješ v prestižním American Top Teamu. Jak na tebe tento gym působí a zařadíš do svého kempu obvyklé Thajsko?

Ano, mně Tiger Gym plně vyhovuje, vždy se tam připravuji. Mám tam už vše zaběhnuté. Bohužel díky COVID-19 a restrikcím jsem teď začal přípravu v Rusku a v současné době se připravuji v American Top Team. Ze začátku jsem musel v ATT trošku změnit plán, ale je to kvalitní tréninkové centrum, kde se připravují top bojovníci z organizací, jako jsou UFC, ONE FC, Bellator a další.

Tiger gym v Thajsku, kde se obvykle připravuješ vedou bratři Hickmanové z Ameriky. Jaká je s nimi spolupráce?

Spolupráce s nimi je skvělá a přináší vždy něco nového.

Jak si jako šampion UFC užíváš v Rusku pozornost, které se ti nyní dostává? Fanoušci malují na zdi tvoje portréty s mistrovským pásem, to musí být jistě příjemné?

Je to skvělé, jsem rád, že i díky mně mají mladí lidé větší zájem o náš sport.

V bantamové váze je v poslední době celkem rušno. Kdo jsou podle tebe nejzajímavější zápasníci v divizi a myslíš, že se v budoucnosti vrátí Henry Cejudo?

Je tady mnoho skvělých bojovniků – Cory Sandhagen, Marlon Moraes, Cody Garbrandt a když mě budete sledovat, tak se určitě se všemi těmi top zápasníky utkám. Co se týče Henryho, budu rád, když se vrátí a velice rád ho porazím, aby všichni viděli, že král této divize jsem já – Petr “No Mercy” Yan.

V UFC už působíš celkem dlouho, můžeš popsat jaké jsou největší rozdíly mezi UFC a ACA?

Je to určitě kvalita soupeřů nebo zázemí pro zápasníky, tam vidím největší rozdíly. UFC je zkrátka ta největší liga, kde jsou ti nejlepší bojovnicí na světe.

Kdo by podle tebe mohl být další ruskou hvězdou v UFC?

V UFC je mnoho kvalitních ruských zápasníků. Byl bych rád, kdyby v budoucnu zazářil můj kamarád a sparring partner Denis Lavrentyev, který se teď díky několika výborným zápasům v organizaci RCC propracoval mezi 25 nejlepších bantamových vah na světě.

V našem minulém rozhovoru jsi říkal, že zvítězíš nad Jose Aldem před limitem a to se ti povedlo. Máš nějakou “předpověď” i pro zápas se Sterlingem?

I tento zápas vyhraji před limitem. Sterling se mnou nemůže vydržet všech 5 kol. Bude se snažit se mnou “válet” na zemi, v tom je dobrý. Ale já jsem skvělý striker a budu ho celou dobu bít a můj nápor určitě nevydrží celých 5 kol. To je moje předpověď.

Mockrát ti děkuji za rozhovor, ať se ti daří ve tvé úspěšné kariéře. Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky MMA Shorties?

Děkuji za váš zájem a že mě sledujte. Jsem ve skvělé formě. Bude to atraktivní boj! Zdravím české fanoušky a děkuji za vaší přízeň!

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *